Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Justyny

dodano: 4 października 2007 r.

Mam na imię Justyna, mieszkam w Wadowicach i mam 15 lat. Zapewne pasowałoby napisać jak właściwie zaczęło się moje nowe życie z cukrzycą ale u każdego z was było mniej więcej podobnie. Przejdźmy więc od razu do rzeczy.

Z cukrzycą zmagam się prawie 3 lata (będzie 3 stycznia). Nie ukrywam, że jest ciężko, czasem nawet zamykam się w pokoju i dostaję szału.

Mogłoby się wydawać, że po trzech latach choroby, powinnam się z tym już dawno pogodzić, ale wciąż się uczę czegoś nowego. Raz jest gorzej - raz lepiej. Czuje jednak, że jestem zdana tylko na siebie, ponieważ nikt dookoła nie rozumie jak to jest być chorym na cukrzycę. Jak to jest, zdawać sobie sprawę z tego, że kiedyś możesz odczuć wszystkie wahania cukrów na własnym zdrowiu. Wydaje mi się, że nawet rodzina nie potrafi mnie zrozumieć. Wszyscy mówią: "Wiem jak to jest, wiem że Ci ciężko" ale nie oszukujmy się! Bo to nieprawda. Ludzie myślą tylko o swoich problemach, a ja musze się uporać z moim: sama, całkiem sama. O tych sprawach mogłabym pisać w nieskończoność, lecz chciałabym napisać co nieco o moich codziennych zmaganiach.

Moje życie jest raczej kolorowe, mimo że codziennie musze chodzić do szkoły. Sprawdziany, kartkówki, lekcje wf-u to wszystko wpływa na mój cukier. Raz jest super i chce się żyć, ale bywa i tak, że przez długi czas nie mogę uporać się z hiperglikemią. Wszystko wtedy mnie denerwuje, a kiedy pomyślę, że za niedługo muszę jechać na kontrolę do lekarza - robi mi się niedobrze. W roku szkolnym ciężko jest zapanować idealnie nad tym wszystkim. Człowiek nie dość, że myśli o nauce, to jeszcze ma świadomość, że musi uporać się także z problemem jakim jest cukrzyca. Niektórzy mają wsparcie w rodzicach, którzy pomagają im przejść przez to wszystko.

Ale właściwie gdyby nie jedna rzecz, gdyby nie moja pasja to zupełnie bym się załamała. Moją pasją jest muzyka, a dokładniej śpiew, kocham śpiewać dla satysfakcji własnej i słuchaczy. Co jakiś czas jeżdżę na różne występy a w roku szkolnym na konkursy. Wiadomo, jednak, że im częściej się denerwuje tym różne mam cukry, ale mam nadzieje, że uda mi się spełnić swoje marzenia, bo z tym właśnie chciałabym związać swoją przyszłość. I zrobię naprawdę wiele żeby tak się stało, a jestem na dobrej drodze.

Pozostaje mi tylko wierzyć, że cukrzyca nie popsuje moich życiowych planów i że kiedyś będę mogła cieszyć się z tego, że cukrzyca nie sprawia mi już żadnego problemu.

PS. Wpadnijcie na moją stronke: www.moja-pasja.go.pl

Serdeczne pozdrowienia z Wadowic :*:*

Justyna
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~autor opowiadania - Justynka  IP: 83.7.231.xxx(2007-10-09 20:29:23)
Na szczęscie jest już troche lepiej, po ostatniej wizycie w Prokocimiu, zrozumiałam, że muszę troszkę poprawić cukry :) chociaż wiem, że nie będzie łatwo... ale na szczęście są osoby, które mnie wspierają :*


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Justyny
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line