Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Peny

NovoLet®

źródło: Novo Nordisk

Not for salePrzedstawiony na tej stronie pen aktualnie nie jest dostępny. Materiał o penie znajduje się tutaj tylko w celach archiwalnych.

NovoLet® zapewnia:
 • sprawdzoną i skuteczną insulinoterapię pełną gamą siedmiu preparatów insuliny ludzkiej Novo Nordisk
 • udowodnioną pewność i bezpieczeństwo (na świecie zużyto już ponad 200 milionów wstrzykiwaczy NovoLet® !!!)
 • uwolnienie od błędów w dawkowaniu oraz niewygody stosowania strzykawek i fiolek
 • dokładność dawkowania
 • szybkie, dyskretne i wygodne podanie insuliny
 • szybkie opanowanie zasad obsługi.
NovoLet® jest wstrzykiwaczem fabrycznie napełnionym insuliną ludzką, który pacjent stosuje aż do wyczerpania zawartości, a następnie zaczyna stosować kolejny. Jest wstrzykiwaczem prostym w obsłudze i łatwym w edukacji.

NovoLet® jest wstrzykiwaczem fabrycznie napełnionym insuliną ludzką, który pacjent stosuje aż do wyczerpania zawartości, a następnie zaczyna stosować kolejny. Jest wstrzykiwaczem prostym w obsłudze i łatwym w edukacji. Te cechy czynią go szczególnie przydatnym w leczeniu tych osób, które są mniej aktywne życiowo i oczekują rozwiązań prostych w obsłudze i łatwych w edukacji.

Od 2000 roku dostępna jest udoskonalona wersja wstrzykiwacza NovoLet®, która powstała specjalnie w odpowiedzi na postulaty lekarzy i pacjentów. Najistotniejsze ze zmian dotyczą:
 • ulepszenia skali przycisku,
 • większych, wyraźniejszych cyfr skali nasadki,
 • nowego, ergonomicznego kształtu nasadki.
Wykonanie wstrzyknięcia insuliny wstrzykiwaczem NovoLet® to 2 kroki:

1. Nastawienie dawki,
2. Wstrzyknięcie.

Po wykonaniu wstrzyknięcia NovoLet® automatycznie powraca do nastawienia zerowego bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności, automatycznie więc gotowy jest do wykonania następnego wstrzyknięcia.

Korekta źle nastawionej dawki jest również znacznie prostsza niż w innych wstrzykiwaczach.

Wyraźne kolorystyczne i unikalne, dotykowe oznaczenia zawartej insuliny, czynią NovoLet® szczególnie przydatnym dla pacjentów starszych, mniej sprawnych manualnie, którym wymiana wkładów Penfill® we wstrzykiwaczach NovoPen® 3 mogłaby sprawiać trudność.

Każdy pacjent, posługujący się dotychczas tradycyjnymi strzykawkami i insuliną nabieraną z fiolek z pewnością doceni korzyści wynikające z terapii wstrzykiwaczem NovoLet® .

NovoLet® jest wykonany z tworzywa przyjaznego dla środowiska: po spaleniu w spalarni śmieci wydziela się wyłącznie dwutlenek węgla i woda.

Firma Novo Nordisk wprowadziła wstrzykiwacze NovoLet® w Polsce w kwietniu 1997 roku. NovoLet® 3 ml dawkuje insulinę co 2 jednostki do 78 jednostek.

Szczegółowe informacje dotyczące technicznych cech wstrzykiwaczy NovoLet® są dostępne w ulotkach załączonych do opakowań. Informacje uzyskać można także u Przedstawicieli Medycznych Novo Nordisk lub w Novo Nordisk pod numerem telefonu (22) 668 08 88.

Dla osób słabowidzących dostępne jest miniaturowe szkło powiększające, ułatwiające odczytanie ilości jednostek na skali wstrzykiwacza.

Firma Novo Nordisk wprowadziła wstrzykiwacze NovoLet® w Polsce w kwietniu 1997 roku. NovoLet® 3 ml dawkuje insulinę co 2 jednostki do 78 jednostek.


Więcej informacji znajdziesz na stronie Novo Nordisk: http://www.novonordisk.pl.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Peny: NovoLet®
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line