Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
World Diabetes Day 2007

Deklaracja Firmy Medtronic

źródło: Marta Walkowska-Lipko, Star PR Sp. z o.o.


Deklaracja
Szwajcaria, listopad 2007


Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

W czerwcu 2006 roku, Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (International Diabetes Federation) rozpoczęła międzynarodową kampanię pod hasłem "Zjednoczeni na Rzecz Cukrzycy" ("Unite for Diabetes"). Akcja zyskała poparcie organizacji diabetologicznych z całego świata, większości profesjonalnych naukowych towarzystw diabetologicznych, partnerów przemysłowych oraz wielu organizacji charytatywnych związanych z cukrzycą. Celem kampanii było zwiększenie ogólnej świadomości na temat cukrzycy oraz skłonienie Organizacji Narodów Zjednoczonych do zajęcia w tej sprawie stanowiska.

W odpowiedzi na apel ONZ ogłosiła Rezolucję na rzecz walki z cukrzycą, uznając cukrzycę za przewlekłą, wyniszczającą i generującą duże koszty chorobę, związaną z dużym prawdopodobieństwem powikłań oraz z dużym ryzykiem występowania jednocześnie u wielu członków rodzin. Uznano za konieczne niezwłoczne, wielowymiarowe zwiększenie wysiłków w celu promowania i poprawy ludzkiego zdrowia, a także zapewnienie lepszego dostępu do leczenia i edukacji medycznej.

Znaczenie Światowego Dnia Walki z Cukrzycą obchodzonego przez ONZ oznacza, iż "organizacje działające w ramach samego ONZ, a także organizacje międzynarodowe, społeczne i pozarządowe oraz firmy prywatne zaproszone do współpracy przez ONZ wspierają działania mające na celu zwiększenie społecznej świadomości na temat choroby i będących jej skutkiem komplikacji, jak również prewencję i edukację w terapii cukrzycowej poprzez współpracę z mediami".

Uchwalona w grudniu 2006 roku Rezolucja wyznaczyła 14 listopada jako Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, obchodzony, począwszy od 2007 roku, jako Dzień ONZ. Właśnie w tym dniu w 1891 r. urodził się Frederick Banting, który wraz Charles’em Best jako pierwszy sformułował przemyślenia, które doprowadziły do odkrycia insuliny w 1921 roku.

World Diabetes Day

Chcąc oddać ideę jedności i powszechnego zaangażowania w idee Rezolucji, na symbol kampanii "Zjednoczeni na Rzecz Cukrzycy" wybrany został niebieski krąg.

W walkę o prawa osób chorych na cukrzycę zaangażowała się również firma Medtronic, która znana jest z wieloletniego wsparcia dla Międzynarodowego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes ISPAD) oraz Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF). Medtronic aktywnie promuje różne rodzaje leczenia cukrzycy oraz edukację w zakresie terapii diabetologicznej i z tego też powodu z dumą i zaangażowaniem wspiera kampanię "Zjednoczeni na rzecz cukrzycy". Z myślą o wsparciu Roku Cukrzycy u Dzieci i Młodzieży, działania firmy w latach 2007-2008, skoncentrowane zostały na potrzebach najmłodszych, a także ich rodzin i najbliższego otoczenia.

Wspólnie z Europejskim Oddziałem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej oraz Grupą Roboczą Parlamentu Europejskiego ds. Cukrzycy Medtronic przygotował cykl wydarzeń, które będą mieć miejsce w dniach 13-15 listopada w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Ich celem jest zwiększenie wiedzy na temat rezolucji ONZ oraz zwrócenie na nią uwagi reprezentantów poszczególnych krajów i wpływowych polityków.

Jednym z zaplanowanych na 14 listopada działań będzie premiera filmu edukacyjnego "Lenny opowiada o cukrzycy", który powstał w kooperacji firm Medtronic i Bayer. W 20 minutowym materiale podjęte zostały cztery zagadnienia: "Czym jest cukrzyca?", "Jak pacjent może kontrolować cukrzycę?", "Dostępne rodzaje terapii", "Jak pacjent może poprawić swoje życie z cukrzycą?". Film powstał z myślą o poprawie jakości leczenia pacjentów poprzez zapewnienie lekarzom diabetologom i pielęgniarkom ciekawego narzędzia edukacyjnego. Ułatwia on kontakt między młodym pacjentem i personelem medycznym, pomaga w prosty sposób zaprezentować ważne problemy i procesy i wzbudza zainteresowanie najmłodszych.

Lenny był również maskotką pierwszych rozgrywek piłkarskich o "Młodzieżowy puchar diabetyków" (www.juniorcup-diabetes.eu), rozegranych na początku października tego roku w Nyon w Szwajcarii.

Aby zwiększyć świadomość na temat cukrzycy, Medtronic zachęca swoich pracowników i partnerów na całym świecie do udziału w obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą i rozpowszechniania idei zawartych w Rezolucji ONZ.


Medtronic Inc. to światowy lider w zakresie technologii medycznych, produktów przeciwbólowych, terapii i produktów zdrowotnych przedłużających życie milionom pacjentów na całym świecie. Co 5 sekund dzięki rozwiązaniom stworzonym przez Medtronic jest ratowane lub ulepszane czyjeś życie. Koncern powstał w 29 kwietnia 1949 r. w Minneapolis, w stanie Minnesota, USA dzięki inicjatywie Earla E. Bakkena i Palmera J. Hermundslie’a. Medtronic ma swoje oddziały w 120 krajach. Centrala znajduje się w Minneapolis, a centrale regionalne w Szwajcarii i Japonii. Medtronic zatrudnia ponad 37.000 osób.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~krzysiek2821  IP: 31.0.67.xxx(2013-08-29 22:38:40)
Drodzy Państwo! Ogłaszane Rezolucje, Deklaracje i Postanowienia w sprawie dotyczącej cukrzycy obowiązują wszędzie po za Polską. Jakoś wszystkie kraje Unii Europejskiej mogą poszczycić się dbałością o chorych na cukrzycę w takim wymiarze jak dostępność do leków, sprzętu, lekarzy diabetologów itp. Polski nie stać na podobne dobre cechy jakie są dawane ludziom chorym.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - World Diabetes Day 2007: Deklaracja Firmy Medtronic
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line