Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
World Diabetes Day 2007

WDD i 25-lecie PSD na Mazowszu

Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, 14.10.2007

World Diabetes Day

Organizatorzy: Zarząd Województwa Mazowieckiego PSD i magazyn medyczny "Pen".

Patronat: Wojewoda Mazowiecki - Jacek Sasin i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Hanna Gronkiewicz - Waltz.

Goście: ekspert WHO w dziedzinie diabetologii i prezes Towarzystwa Edukacji Terapeutycznej prof. Jan Tatoń, prof. Anna Czech - kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii AM w Warszawie, konsultant Województwa Mazowieckiego w dziedzinie diabetologii - prof. Waldemar Karnafel, Anna Machalica-Pułtorak - prezes Stowarzyszenia "Otwarte Drzwi", wydającego magazyn "Pen", Elżbieta Dębska - Przewodnicząca Krajowego Komitetu Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, Wanda Jakubowska i Sylwester Manowski - kierujący Fundacji Dzieci z Cukrzycą, dr Maria Lipka - diabetolog ze szpitala Akademii Medycznej przy ul. Działdowskiej w Warszawie, ok. 200-osobowa grupa dzieci i młodzieży z cukrzycą ze Szczecina, Nowego Sącza, Kalisza, Płocka i Piły i gość specjalny Otylia Jędrzejczak.

Na część oficjalną złożyło się powitanie wyżej wymienionych gości, rys historyczny PSD na Mazowszu, różnej rangi odznaczenia i zapowiedź tego, co złoży się na uroczystość.

Na szczelnie wypełnionej widowni Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki wśród licznie zgromadzonych - lekarze, pielęgniarki, dietetyczki i wolontariusze oraz przedstawiciele prasy, radia i telewizji. Wszyscy mogli wysłuchać wielu interesujących wykładów, obejrzeć pokazy tai-chi, wzruszający spektakl "Dworzec Wszędzie-Nigdzie" w wykonaniu 15-osobowej grupy niepełnosprawnych intelektualnie (stanowiącej "Teatr Niezwykły" prowadzony w ramach warsztatów w Warszawie), uczestniczyć w konkursach, a na koniec świetnie się bawić w czasie koncertu Iwana Komarenki.

Poza Salą Koncertową: stoiska 13-tu firm farmaceutycznych, możliwość wykonania różnego typu badań i pomiarów, uzyskania porady psychologicznej u naszej forumowiczki - Magdy Chomki oraz "doładowania się" odpowiednim napojem lub posiłkiem. Swoisty "Przystanek Wolność" stanowił klub dyskusyjny, w niepowtarzalnej atmosferze gromadzący wokół siebie nawet kilkanaście osób. Na zdjęciach wierni mu od początku do końca, niezależnie od atrakcji zapewnionych na Sali Koncertowej: Magda, Rafał, Adam i Grzegorz. Znacie ich z warszawskich spotkań zainicjowanych na forum portalu "Moja Cukrzyca" - www.mojacukrzyca.org.

Tekst: J@nka
Zdjęcia: GrzegorzS (bywalec forum, człowiek o złotych rękach, hobby - jazda na rowerze, choć pewnie nie tylko)


Powiększ zdjęcia - kliknij na nie! ;-)


Pokazy tai-chi - także karmelki
i diabetolog - pani dr Agnieszka Petrulewicz z Woli


Jak przystało na "klub dyskusyjny",
oczywiście nieustanne dyskusje.


Janka, Rafał, Magda


Co wy na to?


Tai-chi


Grześ, Adam, Janka i Krysia


Najwierniejsi klubowi dyskusyjnemu


Słodcy internauci


Imponująca kolekcja glukometrów przygotowana
przez panów z Centrum Diabetyka w W-wie.


Adam z colą
(wolał zamiast posiłku)


Chwila zadumy.


Magda jako psycholog z korzystającym
z fachowej porady. Kto by nie chciał?


Nastrojowy i...


...dynamiczny


koncert Iwana KomarenkiJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - World Diabetes Day 2007: WDD i 25-lecie PSD na Mazowszu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line