Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Diabetyk

Miesięcznik 'Diabetyk' nr 6 (150)

Magazyn społeczno-medyczny chorych na cukrzycę


Diabetyk


Długie dni, piękna pogoda i perspektywa zbliżających się wakacji sprawiają, że chce się żyć. W dodatku czerwiec zaczyna się od najsympatyczniejszego święta w roku - Dnia Dziecka. W tym numerze "Diabetyka" znajdziecie sporo tekstów poświęconych dzieciom. O śpiewaniu dla najmłodszych, swoim dzieciństwie i sposobach na dobrą kondycję opowiada znana piosenkarka Majka Jeżowska. W rubryce psychologicznej radzimy, jak sprawić, by nasza pociecha nie wpadła w kompleksy.

Przedstawiamy także historię Izy, dziewczynki, która doskonale radzi sobie z obsługą i konserwacją glukometru. "Diabetyk" wzbogacił się także o nową rubrykę "Sami o sobie", którą tworzyć będą Czytelnicy. Czekamy na Wasze wspomnienia i opisy przeżyć związanych z cukrzycą. Mamy nadzieję, że staną się one jeszcze jednym dowodem na to, że można z nią żyć normalnie i aktywnie.

Okładka:

Diabetyk
(kliknij, aby powiększyć okładkę)


Cena: 5 zł (z 7% VAT)

Włóczęga podniebny
Adrenalina i cukrzyca. Dochodzimy do problemu cukrzycy, typu 2, wykrytej u mnie sześć lat temu. Aktywność i dieta to mój sposób na radzenie sobie z chorobą. Aktywność to wysiłek, zatem lepszy metabolizm, również cukru. Dieta: bezcukrowa, minimalnie węglowodanowa, kontrola glikemii i jak najwięcej aktywności. W powietrzu nigdy nie miałem problemów z niedocukrzeniem. Od momentu wykrycia choroby zrzuciłem ok. 20 kg, jeszcze pięć by się przydało, ale i tak nie jest najgorzej. W trakcie mojej włóczęgi zdarzało mi się "połasuchować", ale cóż...

Ruszaj się!
Ponieważ intensywne ćwiczenia wyczerpują zapas glikogenu w wątrobie, dlatego jeszcze kilka godzin po zajęciach może pojawić się niedocukrzenie. Mięśnie po wysiłku są wrażliwsze na insulinę przez 8-10 godzin (czasami nawet do 18). Dlatego istnieje ryzyko hipoglikemii także w nocy. Aby nie dopuścić do przykrej niespodzianki i mieć jak najwięcej korzyści z każdego treningu, warto przestrzegać kilku zasad.

Czy cukrzyca może zniknąć?
W przypadku cukrzycy typu 2 także może wystąpić remisja u pacjentów, którzy spożywają mniej węglowodanów i kalorii. Może wówczas dojść do znacznej redukcji poziomów glukozy we krwi, a czasami nawet do obniżenia do wartości uznanych za prawidłowe. Pacjent może odbierać to jako ustąpienie choroby. Jednak czy tak jest naprawdę? Redukcja masy ciała i ćwiczenia fizyczne mogą w bardzo dużym stopniu poprawić procesy przemiany węglowodanów i tłuszczów, dzięki czemu opóźni się powstawanie zmian miażdżycowych w naczyniach.


Zapraszamy na naszą stronę: www.diabetyk.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Diabetyk: Miesięcznik 'Diabetyk' nr 6 (150)
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line