Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Kamili


Witam

We wrześniu 2003 roku minie trzy lata jak strona ta nie jest mi obca. Wszystko zaczęło się bardzo banalnie: wzmorzone pragnienie, senność, zmęczenie... Po miesiącu takiej męczarni (szczególnie denerwujące było wstawanie w nocy) postanowiłam zrobić badania. Mama lekko wystraszona moimi "podejrzeniami" nie chciala nawet mysleć co może mi dolegać. Ja tak naprawde jeszcze nie zdawałam sobie sprawy co znaczy ten "wyrok" - cukrzyca. Wynik na czczo powyżej normy, powtórzenie i to samo niestety wszystko było jasne.. Spędziłam 2 tygodnie w szpitalu, gdzie miłe pielegniarki i pani dr ordynator przekonywały mnie, że "da się życ", uczyły wszystkiego. Jestem im za to bardzo wdzięczna. Kiedy wróciłam do domu, dopiero zrozumiałam co zmieniło się w moim życiu. Cukrzyca odwróciła moje życie o 180 stopni. Na początku przerażona, zaczełam unikać znajomych, wyjść do pubu na pogaduchy, osiemnastki. Jeszcze bardziej przeraziła mnie styczniowa przygoda po studniówce, kiedy to rano miałam zjazd. Teraz jest inaczej, nauczyłam się żyć. Cukrzyca spowodowała jedynie, że szybciej troszke wydoroślałam inaczej patrze na życie. Studiuje dziennie; w pazdzierniku rozpoczynam V semestr. Cukrzyca mi nie przeszkadza. Sprawia, że jestem osoba bardziej odpowiedzialną i trzeżwo patrzącą na świat. Jasne byłoby super gdyby jej nie było, ale cóż widocznie tak już musiało być.. Musiałam się do niej przyzwyczaić i już. Chcę, aby młodzi ludzie którzy wczoraj, dziś lub jutro dowiedzą sę, że choruja na cukrzycę nie załamywali się. Niech podniosą głowy i spojrzą dalej, wielu jest takich co zmaga nie tylko cukrzyca, ale też wiele gorszych schorzeń. Nie próbujcie się załamywać i poddawać. Głowa do góry!!!

Pozdrowienia
Kamila

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Kamili
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 25 września 2020 r.

Zadaj pytanie on-line