Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z Jarosławem Jerry Gilewiczem, dziś godz. 20.00

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Komunikaty

Obchody XX-lecia PSD w Kielcach

źródło: PSD Busko, dodano: 3 stycznia 2010 r.

Polskie Stowarzyszenie DiabetykówW dniu 5 grudnia 2009 roku odbyły się uroczyste obchody XX-lecia działalności Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego w Kielcach. Uroczystość była jednocześnie połączona ze spotkaniem opłatkowym. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele PSD z Buska-Zdroju w osobach: prezes - Jadwiga Karczewska, v-ce-prezes Tadeusz Ura, skarbnik - Barbara Sawicka i członek Zarządu - Wiesław Michalski.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem św. Józefa Robotnika, którą celebrował ks. Prałat - Jan Jurczyk. We Mszy Św. jak również w czasie uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim dumnie prezentowały się Sztandary Stowarzyszeń wraz z Pocztem sztandarowym z poszczególnych Oddziałów, wśród pięciu był również i nasz.

W obchodach udział wzięli prezes zarządu głównego - Andrzej Bauman, senator RP - Grzegorz Banaś, wojewoda - Bożentyna Pałka – Koruba, przedstawiciele: Prezydenta, Marszałka, Starosty Kieleckiego, Prezesi Zarządów Wojewódzkich i Powiatowych.

Prezes Oddziału Wojewódzkiego Ryszard Jędrocha po przywitaniu zaproszonych gości i przedstawieniu sprawozdania z przebiegu XX-letniej działalności Wojewódzkiego Stowarzyszenia, odznaczył i uhonorował następujące osoby: "Kryształowym Kolibrem" - najwyższym odznaczeniem Zarządu Głównego Diabetyków jak również statuetką, wyróżniona została dr n. m. Jolanta Majcher - Witczak - Wojewódzki Konsultant Diabetyków, która od 19 lat współpracuje z ludźmi chorymi na cukrzycę w Województwie Świętokrzyskim.

Łącznie wręczono 35 statuetek najbardziej zasłużonym dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków: przedstawicielom władzy: Wojewodzie, Marszałkowi, Staroście, przedstawicielom firm farmaceutycznym, właścicielom zaprzyjaźnionych aptek, lekarzom i pielęgniarkom.

Wśród wyróżnień były "Medale za zwycięstwo nad cukrzycą", Honorowe odznaki zasłużonych dla diabetyków, upominki dla prezesów oddziałów wojewódzkich i powiatowych, oraz dla osób szczególnie zasłużonych dla działalności Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

W części artystycznej udział wzięli uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia z Kielc. Kolejnym elementem uroczystości było poświęcenie przez kapłana opłatka, łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólne śpiewanie kolęd.

Uroczystość obchodów XX-lecia działalności, zakończył wspólny smaczny obiad. Wielkie słowa uznania należą się Prezesowi i całemu Zarządowi Kieleckiego PSD, za wspaniałą organizację i trud włożony w przygotowanie.


Redakcja portalu MojaCukrzyca.org nie jest autorem powyższego ogłoszenia i nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Komunikat przesłano na adres e-mail Redakcji portalu, zweryfikowano pod względem merytorycznym. Za zamieszczenie powyższego komunikatu nie pobrano żadnych opłat.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~cukrzyk Ggańsk  IP: 81.219.111.xxx(2010-01-05 01:37:09)
Szlag człowieka bierze jak czyta takie rzeczy medale odznaczenia upominki dla przezesów statuetki Ja mieszkam Gdańsku choruje od 10 lat na cukrzyce mam rente 400złote nie mam żadnej pomocy od nikogo jestem prawie na wykończeniu uważam ze to wszysztko jest podpublike towarzystwo wzajem adoracji nic wiecej bo tak naprawde nikt nic nie robi dla cukrzyków pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucja.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Komunikaty: Obchody XX-lecia PSD w Kielcach
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 25 września 2020 r.

Zadaj pytanie on-line