Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

1. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org
Dodaj komentarz
Artykuły

Oprah Winfrey walczy z cichym zabójcą

źródło: TVN24.pl, 5 lutego 2010 r.

TVN24.plOprah Winfrey, która prowadzi jeden z najpopularniejszych talk-show w Stanach Zjednoczonych, angażuje się w nowy projekt. Ma zamiar pomóc Amerykanom walczyć z cukrzycą.

Zdaniem Winfrey, cukrzyca to poważnie zagrożenie. - Cukrzyca jest tykającą bombą. To cichy zabójca - mówiła w czwartek w specjalnym wydaniu swojego programu poświęconym cukrzycy.

Podkreśliła, że choroba ta najczęściej dotyka czarnoskórych i latynoskich mieszkańców USA.

Oprah ogłosiła też akcję bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi, które są ważne przy rozpoznaniu cukrzycy typu II. Taki test Amerykanie będą mogli wykonać w sklepach sieci Walgreens w 50 stanach.


Wpływowa gwiazda

Nie jest wykluczone, że akcja Winfrey się powiedzie, bowiem uważa się ją za jedną z osób, które mają potężny wpływ na opinię publiczną w Ameryce.

Nadziei na to nie kryją lekarze. - Mamy nadzieję, że program pokazał ludziom, jak poważnym zagrożeniem jest cukrzyca - powiedział Richard Bergenstal, dyrektor oddziału medycyny i nauki Amerykańskiego Stowarzyszenia Diabetologicznego (American Diabetes Associaation).

Amerykańska cukrzyca

w 2030 r. na cukrzycę będzie cierpieć 435 mln osób na świecie
W Stanach Zjednoczonych cukrzyca jest szóstą w kolejności przyczyną umieralności, głównie z powodu powikłań sercowo-naczyniowych.

Cukrzyca została uznana przez ONZ za pierwszą niezakaźną epidemię cywilizacyjną. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IFD) ocenia, że jeśli to tempo się utrzyma, to w 2030 r. na cukrzycę będzie cierpieć 435 mln osób na świecie.

Foto: nymag.com

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~cukierek.  IP: 89.229.8.xxx(2010-05-09 15:37:04)
nikt mi nie powie,że cukrzyca to tylko przez cukierki, to także choroba z powodu stresu w pracy-mobbing itp.,stres w domu, u lekarza itp,itp mozna wymieniać w nieskończoność, może czas ludzi uczyć szacunku do innych ,wtedy zmniejszy się stres , a ludzie będą zdrowsi,no i cukrzyków ubędzie i innych chorób.nie ma związku bez przyczyny.powiedzenie stare jak świat,ale prawdziwe..............


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Oprah Winfrey walczy z cichym zabójcą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 października 2020 r.

Zadaj pytanie on-line