Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Magazyn PEN

Magazyn PEN, Wakacyjny numer (nr 4)

dodano: 11 lipca 2010 r.

Magazyn PEN

Ukazał się 4, wakacyjny numer Magazynu PEN. Cukrzyca i Otyłość a w nim m.in. :
SZKODLIWY DO NTEJ POTĘGI, czyli rozmowa z prof. zw. dr. hab. med. JANEM TATONIEM, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na temat alkoholu i jego skutków picia dla chorych a cukrzycę.


DOBRE DLA DIABETYKA.
Pierwszy komunikat o głosowaniu w plebiscycie "Dobre dla Diabetyka 2010". Dotychczas najwięcej głosów oddano na GLUKOMETR EVOLUTION firmy INFOPIA (18 % oddanych głosów), drugą pozycję zajmuje MÓJ KOMPUTEROWY DIETETYK 2.0 (11%) , na trzeci miejscu jest MAŚĆ DO STÓP FLEXITOL (10 %), na czwartym AA THERAPY - BALSAM DO CIAŁA (8 % oddanych głosów), na piątym CRISPY CHRUPIĄCE PLASTERKI MARCHWI O SMAKU PAPRYKI (5%). Wyniki mogą się jeszcze zmienić, bo wciąż otrzymujemy kupony konkursowe, przybywa też głosów na internetowej stronie www.magazynpen. pl. Teraz można też głosować wysyłając SMS na numer 792 257 496 . W treści należy napisać plebiscyt i numery wytypowanych produktów. Przykład: plebiscyt 2, 5, 7, 10, 12.

GDY W CIĄŻY ROZWINIE SIĘ CUKRZYCA.
Praktyczne rady dla przyszłych mam, u których już przed ciążą lub w trakcie wystąpiła cukrzyca. Ważne aby w porę trafiły pod fachową opiekę diabetologa i wiedziały jak postępować, by szczęśliwie donosić ciążę i wydać na świat zdrowe dziecko. Także próba odpowiedzi na pytanie: Skąd się bierze cukrzyca u ciężarnej?

Diabetyk
(kliknij, aby powiększyć okładkę)


JAK WSTRZYKIWAĆ INSULINĘ.
Chorzy wiedzą, że niełatwo wdrożyć w życie reguły zdrowego żywienia, zredukować masę ciała, kilkukrotnie w ciągu dnia kontrolować stężenia glukozy we krwi, regularnie przyjmować leki i modyfikować dawki insuliny w zależności od poziomu glikemii i przyjmowanych posiłków. Artykuł zawiera zasady samodzielnego wykonywania iniekcji insuliny oraz wyjaśnia wątpliwości związane z tą ważną dla chorego na cukrzycę czynnością.

TOKSYNY DO EKSMISJI.
O tym jak nasz organizm potrafi bronić się przed toksynami i w jakim zakresie w tej walce mogą mu pomóc kuracje oczyszczające. Trochę podstawowych informacji o związkach toksycznych i ich wpływie na funkcjonowanie naszego organizmu.

AKADEMIA ZDROWIA BIOTONU.
W kolejnym odcinku odpowiedź na pytanie "Czy dla chorych na cukrzycę typu 2. ćwiczenia fizyczne są bezpieczne? Dobra rada i kilka zasad: Zapamiętaj jednak kilka zasad. Dobrze byłoby, abyś skonsultował się z lekarzem, czy nie ma przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń. Jeśli przed rozpoznaniem cukrzycy typu 2. prowadziłeś mało aktywny tryb życia, to przebadaj się i poddaj próbie wysiłkowej. Badanie powinno obejmować: ocenę wyrównania poziomu cukru we krwi, badanie układu sercowo-naczyniowego, ocenę wydolności fizycznej, badanie neurologiczne, badanie dna oka.

URLOP POD KONTROLĄ.
Cukrzyca wcale nie musi ograniczać korzystania z przyjemności wakacyjnego wypoczynku, nawet wyjazdów do egzotycznych i dalekich krajów, ale wszystko wymaga rozwagi, zaplanowania podróży z odpowiednim wyprzedzeniem i właściwych przygotowań. Wybierając miejsce urlopowe, należy zwrócić uwagę, aby klimat był raczej umiarkowany. Lepiej nie jechać w tropiki w szczycie sezonu, nie wskazane są wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza. Przed urlopem warto odwiedzić lekarza, aby omówić z nim swoje plany.

CHORY MA JEDNO PRAGNIENIE.
Interesująca opowieść o życiu Alicji i Andrzeja Wojteczków z Wodzisławia Śląskiego. Historia o ludziach, którzy nie dają się pokonać chorobie. Po ciężkich doświadczeniach, zapoczątkowanych w styczniu 1997 roku, kiedy Andrzej Wojteczek, ponad dwumetrowy hutnik z Ostrowca Świętokrzyskiego zapadł w śpiączkę cukrzycową i w fatalnym stanie ogólnym zdrowia trafił do szpitala, po dwóch latach postanowili pomagać innym. Zdecydowali się wykorzystywać wiedzę, potencjał swych doświadczeń. Pomysł utworzenia organizacji samopomocowej zrodził się po rozmowach z innymi chorymi, czekającymi jak oni w kolejce do lekarza.

NIE DAJ SIĘ POKŁUĆ.
Kleszcze, komary, meszki, bąki (czyli ślepaki i muchy końskie) - to najbardziej znane owady, które potrafią nam latem dotkliwie dokuczać, zwłaszcza gdy wybierzemy się do parku, nad wodę, na działkę, wycieczkę czy biwak nad wodą. Warto wiedzieć, że atakują tylko samice, by pożywić się krwią (ludzi czy zwierząt), która jest im niezbędna do dalszego rozwoju, a konkretnie produkcji jaj. Wkłuwają się w skórę i do ranki wpuszczają nieco swej śliny, która zapobiega krzepnięciu krwi oraz często (jak w przypadku kleszczy) ma właściwości znieczulające.

SŁODŹ BEZ OGRANICZEŃ.
Substancja zawarta w liściach stewii jest do 300 razy słodsza od cukru. I - co ważne - nie szkodzi, a wręcz pomaga w leczeniu cukrzycy i innych chorób. W Polsce to "miodowe ziele" - jak nazywają tę roślinę w Paragwaju i Brazylii, skąd pochodzi - jest jak dotąd mało znane, ale dla jego udowodnionych wielu leczniczych i prozdrowotnych właściwości, warto by się nim zainteresować. Tym bardziej, że nie ma u nas żadnych ograniczeń co do uprawy i obrotu tą rośliną. Nie ma też specjalnych wymagań glebowych czy klimatycznych. Można ją uprawiać niemal wszędzie, zarówno w tropiku jak i w klimacie umiarkowanym.

W BRAMIE PUSZCZY PO LATACH.
W każdą środę w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Hajnówce aktyw Zarządu Oddziału PSD sprawdzał chorym na cukrzycę poziom cukru we krwi, cholesterol, ciśnienie. Społecznie, za 50 groszy, a kto długo szukał monety w portmonetce, nie płacił nic. I dziś, po kilkunastu latach, również zawsze w środę, ale już w pomieszczeniach Stowarzyszenia lekarze i członkowie PSD prowadzą badania poziomu cukru, cholesterolu, mierzą chorym ciśnienie tętnicze krwi . Prowadzi się je we wszystkich gminach powiatu hajnowskiego.

Cena: 3 zł (z 7% VAT)

Więcej na stronie: http://www.magazynpen.com.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Magazyn PEN: Magazyn PEN, Wakacyjny numer (nr 4)
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line