Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Refundacja zestawów infuzyjnych - zmiany od marca 2011 r.

źródło: Medtronic, dodano: 21 kwietnia 2011 r.

Uwaga! Informacja w tym artykule ma charakter archiwalny i jest nieaktualna! Obecnie w Polsce na refundację zestawów infuzyjnych do osobistych pomp insulinowych mogą liczyć osoby do 26 roku życia i kobiety w ciąży. Od 1 stycznia 2014 roku częściową refundacją objęte zostały także osoby powyżej 26 roku życia. Kliknij tutaj i przejdź do artykułu na ten temat!


Refundacja zestawów infuzyjnych2 lutego 2011 r. ukazało się rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia dotyczące przedłużenia do 26 r.ż. refundacji na zestawy infuzyjne (wkłucia) do osobistych pomp insulinowych. Nowe zasady, które zaczną obowiązywać po miesiącu od dnia podpisania czyli od 5 marca 2011 r.ż. to:

1. otrzymywanie przez osoby do 26 r.ż. co najmniej 10 szt. zestawów infuzyjnych każdego miesiąca, do kwoty 300 zł oraz

2. wypisywanie zleceń na zaopatrzenie w środku otropedyczne w przypadku młodzieży przez specjalistę chorób wewnętrznych lub diabetologa.


Lekarze poniższych specjalizacji są uprawnieni do wypisywania zleceń:
  • pediatra lub diabetolog dla dzieci do 18 r.ż.
  • specjalista chorób wew. lub diabetolog dla młodzieży do 26 r.ż.
  • specjalista położnictwa i ginekologii lub diabetologii dla kobiet w ciąży
11 lutego 2011 ukazało się również zarządzenie Prezesa NFZ dotyczące zmiany kodów pomocniczych, które należy wpisywać na zleceniu na zaopatrzenie "Część A". Zarządzenie o zmianie kodów również wchodzi w życie od 5 marca 2011 r.

9234.01.01 wkłucia dla dzieci do 18 r.ż.
9234.01.02 wkłucia dla młodzieży do 26 r.ż.
9234.02.01 wkłucia dla kobiet w ciąży

Po wypisanie zlecenia można zatem udać się również do POZ, w którym przyjmują pediatra lub specjalista chorób wew., a niekoniecznie diabetolog. Ważne aby poradnia miała podpisany kontrakt z NFZem.

W prawej kolumnie w plikach do pobrania znajdziecie Państwo tekst rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia oraz tekst zarządzenia Prezesa NFZ.

Pełna informacja o refundacji zestawów infuzyjnych do 26 roku życia i wypełnianiu druków dostępna jest na stronie www.pompy-medtronic.pl.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Refundacja zestawów infuzyjnych - zmiany od marca 2011 r.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line