Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Wysiłek fizyczny pozytywny dla chorujących na cukrzycę

zdrowie.med.pl, 05 stycznia 2004 r.

Ruch to zdrowie ... także w chorobie. Najnowsze badania wykazują, że stosowana dawka wysiłku fizycznego jest wskazana w tak poważnej chorobie, jaką jest cukrzyca.

W niedawno opublikowanym badaniu wykazano korzystny wpływ wysiłku fizycznego na powikłania cukrzycy u kobiet. Ruch zwiększa bowiem wrażliwość mięśni na insulinę, ułatwia utratę masy ciała oraz poprawia kontrolę choroby. Inna grupa naukowców postanowiła więc sprawdzić, czy i jakie korzyści mogą przynieść ćwiczenia fizyczne stosowane przez chorych mężczyzn.

W tym celu przez czternaście lat obserwowano ponad 3 tysiące mężczyzn z cukrzycą typu 2. Zwracano przy tym szczególna uwagę na wystąpienie powikłań sercowo – naczyniowych choroby, których stwierdzono ponad 250 przypadków, oraz zgony ( z jakiejkolwiek przyczyny), których zanotowano ponad 350.

Po przeanalizowaniu tych wyników z uwzględnieniem natężenia aktywności fizycznej badanych okazało się, że im większe było natężenie treningu i sprawność mężczyzn, tym mniejsze stawało się ryzyko zarówno powikłań cukrzycy jak i samego zgonu. Wykazano też, że do znaczące efekty uzyskuje się już przy umiarkowanym wysiłku, takim jak na przykład zwykły spacer.

Tak więc również i u mężczyzn ruch powinien być elementem terapii cukrzycy. Obniżenie umieralności całkowitej jest chyba odpowiednim argumentem do tego, żeby zamienić siedzący odpoczynek na rekreacyjny sport lub chociażby spacer.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Wysiłek fizyczny pozytywny dla chorujących na cukrzycę
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line