Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Kawa zmniejsza ryzyko cukrzycy

Onet.pl, 07 stycznia 2004 r.

Kilka filiżanek kawy dziennie znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę w późniejszym okresie życia - twierdzą naukowcy amerykańscy, którzy opublikowali wyniki swych badań. Dotyczy to nawet otyłych.

Kawa musi być oczywiście "prawdziwa", tzn. z kofeiną; tylko taka ma szanse pozytywnie wpływać na ludzki metabolizm - ustalili naukowcy z Harvard School of Public Health, którzy objęli badaniami 125 tysięcy ludzi.

Mężczyźni wypijający więcej niż sześć filiżanek kawy dziennie o ponad połowę zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę w ciągu następnych 12-18 lat. W przypadku kobiet, które wypijają tyle kawy, zmniejszenie ryzyka cukrzycy wynosi ok. 30 proc.

Naukowcy, którzy opublikowali wyniki swych badań na łamach "Annals of Inner Medicine", przyznają, że nie poznali jeszcze dokładnie mechanizmu redukowania przez kawę ryzyka cukrzycy. Podkreślają przy tym, że chodzi nie tylko o kofeinę, lecz także o wiele innych substancji, zawartych w "małej czarnej".

Zespół naukowców amerykańskich pod przewodnictwem doktora Eduardo Salazar-Martineza i doktor Joan Manson badaniami tymi potwierdził wnioski holenderskich kolegów, którzy wykazali ostatnio, że amatorzy kawy rzadziej chorują na cukrzycę.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Kawa zmniejsza ryzyko cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line