Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Magazyn PEN

PEN. Cukrzyca i Otyłość nr 6/2011

dodano: 28 listopada 2011 r.

Magazyn PEN

Do rąk Czytelników w całej Polsce trafił szósty numer magazynu "PEN. Cukrzyca i Otyłość", a w nim m.in.:

Jeden cel - różne zalecenia
Wywiad z prezesem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego prof. nadzw. dr. hab. med. Leszkiem Czupryniakiem z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. - Diabetologia polska stała się skansenem na skalę europejską. Stosujemy dobre, ale dosyć stare leki. Na leki inkretynowe patrzymy z wielką nadzieją.– mówi prof. L. Czupryniak.

Życie w galopie
Cukrzyca nie musi przeszkadzać w życiu zawodowym, w działalności społecznej. Władysław Kubiński z Działdowa jest tego dobrym przykładem. Przez dwie kadencje działał społecznie we władzach Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, a od 18 lat jest prezesem Miejsko- Gminnego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Działdowie.

Prawa ręka diabetyka
Anna Gołdyn, pielęgniarka edukacyjna, która sama choruje na cukrzycę opowiada o swojej chorobie, zmaganiach w życiu codziennym i o swojej pracy.

Diabetycy na rowery
Mimo cukrzycy i niepełnosprawności, która sprawia, że porusza się na wózku inwalidzkim, znalazł sposób na utrzymywanie się w niezłej formie fizycznej. Leszek Bohl opowiada, jak zamienić nudne siedzenie w domu na pełne wyzwań i przygód spędzanie wolnego czasu na rowerach.

Cukier zabija powoli
Profesor Waldemar Karnafel, kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie diabetologii uważa, że stan leczenia cukrzycy w Polsce jest kiepski. Wielu lekarzy nie umie jej leczyć, a co najgorsze, nie chce się uczyć.

W numerze także: Finał plebiscytu czytelników "Dobre dla Diabetyka 2011", Samokontrola z edukacją, Jak zadbać o zatoki, Ciche powikłania z komputera, Jak taniej leczyć, Poznaj prawa pacjenta, i inne.

Więcej na stronie www.magazynpen.com.pl.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Magazyn PEN: PEN. Cukrzyca i Otyłość nr 6/2011
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line