Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
World Diabetes Day

Światowy Dzień Cukrzycy w Koninie

dodano: 12 listopada 2012 r.

Światowy Dzień Cukrzycy | World Diabetes Day

Wychodząc naprzeciw problematyce Światowego Dnia Cukrzycy Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej podczas akcji "Zdrowie to podstawa", organizowanej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Konina, 14 listopada 2012 r., włączając w kampanie specjalistów różnych dziedzin medycyny, przedstawicieli stowarzyszeń, szkoły, lokalne władze samorządowe, media i mieszkańców, pragnie podkreślić ogromną rolę pełnego zespołu terapeutycznego. Jedynie wspólny wysiłek wielu ludzi, organizacji i instytucji stanowi najgłębszy sens kampanii przeciwko cukrzycy.

14 listopada prowadzone będą następujące aktywności:

I. Wszystkie przychodnie lekarza rodzinnego w Wielkopolsce z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia łącząc się z kampanią Światowego Dnia Cukrzycy będą przeprowadzać bezpłatne badania poziomu przygodnej glikemii we krwi za pomocą glukometru. Osoba badana z niepokojącym wynikiem glikemii zostanie poddana dalszej diagnostyce przez swojego lekarza rodzinnego.

II. W godzinach od 10.00 - 14.00 uczniowie z II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie będą przeprowadzać akcje z niespodzianką pod nazwą "niebieski 14 listopada" w następujących sklepach w Koninie:

KAUFLAND Sp. z o. o. przy ul. Spółdzielców 6,
ELECLERK przy ul. Przyjaźni 4,
CARREFOUR przy ul. Paderewskiego 8,
INTERMARCHE przy ul. Poznańskiej 176,
POLO MARKET przy ul. Wieniawskiego 9,
POLO MARKET przy ul. Szeligowskiego 1,
POLO MARKET przy ul. Sosnowej 9,
POLO MARKET przy ul. Szpitalnej 12.

W ramach kampanii w II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie odbędzie się "Forum diabetologiczne" z warsztatami udzielania pierwszej pomocy w hipoglikemii wraz z dokonaniem prawidłowego pomiaru glikemii na glukometrze i interpretacją wyniku.

III. W godzinach od 10.00 - 14.00 w Konińskim Domu Kultury będą przeprowadzane bezpłatne:

Badania wzroku wraz z konsultacją okulistyczną.
Przeprowadzanie testu Amslera z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych na temat DME (cukrzycowego obrzęku plamki).
Pod hasłem "Cukrzyca - chrońmy naszą przyszłość" edukatorzy będą:
  • motywować do podjęcia wysiłku samokontroli,
  • edukować w zakresie: techniki prawidłowego pomiaru glikemii na glukometrze, zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem diety, farmakoterapii, aktywności fizycznej,
  • przedstawiać obraz "jak czuję się z hipoglikemią" z warsztatami udzielania pierwszej pomocy.
Pomiar ciśnienia tętniczego krwi.
Wyliczenie z interpretacją wyniku Body Mass Index = BMI, czyli kwalifikacji masy ciała do wagi prawidłowej, nadwagi, otyłości, czy też niedowagi.
Udzielanie porad w zakresie nadciśnienia tętniczego oraz zasad prawidłowej techniki pomiaru ciśnienia tętniczego.
Zapoznanie uczestników z programem ogólnopolskim "Cała Polska leczy nadciśnienie" i zasadami konkursu "Mierz ciśnienie codziennie".

Pod hasłem "Niebieskie kółeczko" w zakresie profilaktyki otyłości wśród dzieci edukatorzy będą:
- przeprowadzać konsultacje dietetyczne,
- edukować w zakresie znajomości "Kodeksu zdrowego życia" wraz z przybliżeniem problematyki dziecka z cukrzycą w środowisku szkolnym i poza szkołą,
- zachęcać do aktywności fizycznej.

IV. Sympozjum Naukowe w Sali Ratuszowej przy ul. Wiosny Ludów 6 w Koninie od 16.00-18.00 - uczestnictwo tylko za potwierdzeniem telefonicznym pod nr telefonu 665720807. W programie m. in.: wykłady dotyczące dziecka z cukrzycą, rola i zadania Stowarzyszenia AMD (Stowarzyszenia Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem) w profilaktyce późnych powikłań cukrzycy, edukacja poprzez sztukę - przedstawienie diabeteatru pod nazwą "Z pamiętnika Anioła".

V. "Niebieska niespodzianka" - Cukrzyca - chrońmy naszą przyszłość - godz. 18.00 Zapraszamy wszystkich na magiczne przeżycia na Bulwarach Nadwarciańskich w Koninie! Liczymy na Państwa liczny udział i pomysłowość w kwestii przebrania się w kolorach błękitu. Zachęcamy do szukania pomysłów na stronie www.idf.org, gdzie znajdują się zdjęcia z wcześniejszych lat z kampanii Światowego Dnia Cukrzycy.

Beata Stepanow
Dyrektor Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - World Diabetes Day: Światowy Dzień Cukrzycy w Koninie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line