Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Przeszkolone przez WOŚP dzieci uratowały życie diabetykowi

źródło: WOŚP, dodano: 30 kwietnia 2013 r.

Wielka Orkiestra Światecznej PomocyW Słupsku zasłabnięciu i wypadkowi uległ mężczyzna chory na cukrzycę. Świadkami tego zdarzenia były cztery uczennice - trzecioklasistki z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 5. Natychmiast podjęły one reakcję, dzięki czemu poszkodowanemu mężczyźnie uratowano życie. Zachowały się perfekcyjnie, zgodnie ze wszelkimi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Informację podała Panorama na TVP2.

Szkoła, do której uczęszczają uczennice, od 5 lat prowadzi zajęcia w ramach prowadzonego przez Orkiestrę Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Ich postawa i zachowanie były bezpośrednią konsekwencją - co podkreślają nauczyciele - prowadzonych w szkole zajęć z pierwszej pomocy w ramach programu RUR. Sam wypadek mógł skończyć się tragicznie, gdyby nie zdecydowana i perfekcyjna reakcja uczennic, co do czego wątpliwości nie mają ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

To kolejny, ogromny sukces związany z realizowanym przez WOŚP Programem Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować". Program ten Orkiestra prowadzi i finansuje od 2006 roku, a jego celem jest powszechne wprowadzenie do programu nauczania szkół podstawowych w Polsce zasad nauki pierwszej pomocy.

Orkiestra szkoli nauczycieli, dostarcza materiały dydaktyczne i podręczniki do pierwszej pomocy, monitoruje prowadzone zajęcia oraz upowszechnia szeroko pojętą ideę pierwszej pomocy. Dzięki zaangażowaniu Orkiestry wiedza o pierwszej pomocy dotarła już do ponad 1,5 mln dzieci. Zajęcia w ponad 12 tysiącach szkół podstawowych w Polsce prowadzi ponad 26 tysięcy nauczycieli. Jedna z tych szkół to właśnie Szkoła Podstawowa nr 5 w Słupsku, do której uczęszczają bohaterki całego zdarzenia.

Ogromne gratulacje składamy czterem niesamowitym dziewczynkom, a także ich nauczycielom. Jesteśmy z Was dumni!!!

Jurek Owsiak & Fundacja WOŚP

Przeszkolone przez WOŚP dzieci uratowały życie diabetykowi

foto: Arek Drygas

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Przeszkolone przez WOŚP dzieci uratowały życie diabetykowi
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line