Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Słodki Tramwaj będzie jeździł w siedmiu miastach Polski

źródło: info. własne, dodano: 7 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Diabetycy.euJuż po raz czwarty w Krakowie, po raz drugi we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Warszawie, po raz pierwszy w Rzeszowie i Lublinie pojadą "Słodkie Tramwaje"! Każdy będzie mógł wsiąść do pojazdu, przejechać się za darmo po mieście i przede wszystkim zmierzyć poziom cukru we krwi. A wszystko to z okazji Światowego Dnia Cukrzycy (World Diabetes Day), którzy przypada 14 listopada. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę już po raz czwarty organizuje akcję pod nazwą SŁODKI TRAMWAJ.

Wszystko zaczęło się w 2009 roku. Wtedy też po raz pierwszy Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę we współpracy z portalem mojacukrzyca.org zorganizowała w Krakowie Marsz Diabetyków z Przyjaciółmi. Inicjatywa była kontynuowana w roku 2010. Wtedy też postanowiono, że dzień wcześniej, jako zapowiedź Marszu, przeprowadzona zostanie akcja profilaktycznych badań poziomu cukru we krwi w tramwaju - Słodkim Tramwaju. Działania te były kontynuowane w kolejny roku 2011, podczas trzeciego Marszu Diabetyków z Przyjaciółmi.

Słodki Tramwaj będzie jeździł w siedmiu miastach Polski

Inicjatywa, pod nazwą Słodki Tramwaj, nabrała znaczenia w roku 2012. Federacja zrezygnowała z organizacji Marszu Diabetyków z Przyjaciółmi. Skupiła się natomiast na zaplanowaniu i przeprowadzeniu akcji Słodki Tramwaj w pięciu miastach Polski. Przez cały listopad, kolejno w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie jeździły Słodkie Tramwaje, w których to wszystkim pasażerom bezpłatnie badano poziom cukru we krwi, mierzono ciśnienie tętnicze, obliczano BMI, udzielano informacji o cukrzycy. Można było otrzymać bezpłatnie materiały o cukrzycy.

W tym roku natomiast do akcji dołączyły kolejne miasta. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę ponownie, na coraz to większą skalę, uruchamia Słodkie Tramwaje. Ponownie w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie pojadą specjalne oznaczone tramwaje. W Łodzi będziemy mogli przejechać się zabytkowym Trambusem. W Lublinie na pasażerów czekać będzie trolejbus Ziutek, a w Rzeszowie pojadą aż dwa słodkie autobusy. Pojazdy jeździć będą po miastach. Każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, a także otrzymać materiały na temat cukrzycy i dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie czekają na ludzi w związku z tą chorobą.

Terminarz:
 • Kraków: 14 listopada (czwartek), od godz. 13.00 do 16.00, trasa wokół Plant
 • Lublin: 14 listopada (czwartek), od godz. 10.00 do 16.00, trasa po linii 156
 • Łódź: 16 listopada (sobota), od godz. 13.00 do 16.00
 • Poznań: 16 listopada (sobota), od godz. 10.00 do 14.00, trasa AWF - Rondo Rataje - Kórnicka - Pl. Wolności - Gwarna - Św. Marcin - Strzelecka
 • Rzeszów: 16 listopada (sobota), od godz. 9.00 do 16.00, trasy 0-A i 0-B
 • Warszawa: 16 listopada (sobota), od godz. 10.00 do 14.00, trasa Pl. Narutowicza - Ratuszowa ulicami Marszałkowska, Pl. Bankowy, most Gdański, Jagiellońska
 • Wrocław: 23 listopada (sobota), od godz. 12.00 do 15.00, trasa 0
Niektóre miasta szykują niespodzianki. Przykładowo w Poznaniu organizatorzy szykują dla pasażerów kolorowe bułeczki oraz owoce. Napić się będzie można również gorącej kawy lub herbaty. Czego można spodziewać się w innych miastach? Trzeba wsiąść do tramwaju lub autobusu, zmierzyć cukier i zadbać o swoje zdrowie!

W każdym mieście będzie można otrzymać bezpłatnie gazetę Metro ze specjalnym dodatkiem przygotowanym przez Warsawpress z okazji Światowego Dnia Cukrzycy pt. "Jak Pokonać Cukrzycę". Jej głównym tematem będą wyzwania stojące przed diabetykami, ale także szansę jakie niesie za sobą nowoczesna medycyna oraz interdyscyplinarne podejście do leczenia cukrzycy. Do jej współtworzenia zaproszony został profesor dr hab. n med. Leszek Czupryniak - Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Prezydent Lech Wałęsa, chory na cukrzycę od 20 lat, który opowie o tym jak mentalnie pokonać chorobę i żyć z nią w pełni aktywnie.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami wydarzenia są firmy Bayer Diabetes Care i Novo Nordisk oraz największy portal o cukrzycy w polskim Internecie - mojacukrzyca.org.

Słodki Tramwaj będzie jeździł w siedmiu miastach Polski

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu lokalnych organizacji. Przy akcji pomagają:
 1. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Koło Pomocy Dzieciom z Cukrzycą (Poznań)
 2. Małopolskie Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą (Kraków)
 3. Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (Wrocław)
 4. UKRR Trzymaj Poziom (Łódź)
 5. Stołeczna Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą (Warszawa)
 6. Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie (Lublin)
 7. Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk (Lublin)
 8. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Oddział w Lublinie (Lublin)
 9. Podkarpackie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (Rzeszów)

Słodki Tramwaj będzie jeździł w siedmiu miastach Polski


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Słodki Tramwaj będzie jeździł w siedmiu miastach Polski
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line