Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Reportaż filmowy o mistrzu olimpijskim na Światowy Dzień Cukrzycy

źródło: Roche Diagnostics Polska, dodano: 13 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

WDDZ okazji Światowego Dnia Cukrzycy w serwisie YouTube można już obejrzeć reportaż o polskim mistrzu olimpijskim chorym na cukrzycę typu 1, który realizuje marzenia i osiąga najwyższe trofea sportowe.

Dnia 14 listopada na całym świecie będzie obchodzony Światowy Dzień Cukrzycy, ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację ds. Cukrzycy (IDF) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga. Głównym celem obchodów Światowego Dnia Cukrzycy jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie objawów tej choroby i zapobiegania późnym powikłaniom cukrzycy.

Z tej okazji firma Roche Diagnostics Polska przygotowała i udostępniła w serwisie YouTube reportaż filmowy, którego bohaterem jest Michał Jeliński, wioślarz z cukrzycą typu 1, który zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i cztery mistrzostwa świata.

Michał miał 23 lata, kiedy usłyszał od lekarza, że ma cukrzycę typu 1. Jego kariera sportowa stanęła pod znakiem zapytania. Jednak się nie poddał. Film opowiada o życiu Michała z cukrzycą, jego codziennych zmaganiach z chorobą, ale też o tych wielkich sukcesach sportowych, które pomimo przeszkód osiągnął. O odwadze i niezłomności bohatera opowiadają w reportażu jego bliscy, trener i przyjaciele z drużyny. Sam Michał udowadnia w nim, że dramatyczna diagnoza nie musi wywrócić całego życia do góry nogami, że z cukrzycą można normalnie funkcjonować, uprawiać sport i cieszyć się życiem.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Reportaż filmowy o mistrzu olimpijskim na Światowy Dzień Cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line