Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

W Tarnowie ruszyła akcja MNIEJ CUKRU - POCZUJ SMAK

źródło: Centermed Sp. z o.o., dodano: 18 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Mniej cukru - poczuj smak - akcja prozdrowotna w TarnowieW Światowym Dniu Walki z Cukrzycą centrum Tarnowa zamieniło się w miejsce promocji zdrowego życia i badań profilaktycznych. Tarnowianie chętnie korzystali z możliwości bezpłatnych badań poziomu cukru wykonywanych przez pielęgniarki CenterMed. W ciągu czerech godzin przebadało się aż 300 osób.

- Dzięki tym badaniom udało nam się znaleźć dwie osoby, które nie zdawały sobie sprawy z tego, że mają cukrzycę oraz 18 osób, które mają stan przedcukrzycowy, jest to około 7% ze wszystkich badanych - podkreśla Michał Głód, tworzący w Tarnowie Oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Podczas akcji tarnowianie byli zachęcani do zapisywania się do Stowarzyszenia.

Na placu Sobieskiego uczniowie tarnowskich szkół brali udział w konkursach o zdrowiu, przynieśli także wykonane przez siebie transparenty ze zdrowymi hasłami. Prace przygotowali uczniowie Szkół Podstawowych nr 2, 9 i 14. Nie zabrakło także zdrowych prezentów - każdy częstowany był smacznymi jabłkami.

W części artystycznej spotkania można było posłuchać piosenek o zdrowiu w wykonaniu instruktorki Małgorzaty Boruch prowadzącej w Pałacu Młodzieży Studio Wokalne i wychowanki studia Justyny Łopatki. Happening zdrowotny był pierwszym z wielu działań na rzecz diabetyków w Tarnowie.

W sobotę, 16 listopada każdy, kto odwiedził Centrum Handlowe MAX w Tarnowie mógł zrobić darmowe badania poziomu cukru we krwi. Bezpłatnych porad udzielał lekarz CenterMed specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog Elżbieta Michałek.

W następną sobotę, 23 listopada o 11:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie zaplanowano spotkanie prozdrowotne. Wykład "Cukrzyca - epidemia XXI wieku" przedstawi dr n. med. Iwona Trznadel - Morawska, specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog z Kliniki Chorób Metabolicznych CM UJ, Centrum Diabetologii Klinicznej CenterMed. Wykład o tym jak codziennie można zapobiegać chorobom zaprezentuje lekarz rodzinny, znany propagator zdrowej żywności - Jacek Roik. Spotkanie będzie połączone z kiermaszem ze stoiskami mającymi oferty dla diabetyków, ze zdrową żywności itp. Wstęp jest wolny.

Działajmy razem

Przypominamy, że podczas całej akcji można zapisywać się do powstającego w Tarnowie oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Na stronie www.centermed.pl dostępny jest stosowny formularz.

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami kampanii "Mniej cukru - poczuj smak", która potrwa do końca listopada, są Stowarzyszenie Medycyna Polska i CenterMed. W działaniach pomaga Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oraz Centrum Handlowe MAX. Patronat medialny sprawuje m.in. portal mojacukrzyca.org.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~michagdf  IP: 178.42.81.xxx(2017-04-10 13:08:35)
michalglod jako prezes


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: W Tarnowie ruszyła akcja MNIEJ CUKRU - POCZUJ SMAK
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line