Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Edukacja dzieci z okazji Światowego Dnia Cukrzycy we Włocławku

źródło: Świetlica Środowiskowa Trampolina we Włocławku, dodano: 19 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Trampolina WłocławekŚwietlica Środowiskowa dla dzieci i młodzieży Trampolina z Włocławka także włączyła się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy. Dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami o cukrzycy, zobaczyć sprzęt potrzebny diabetykowi, uzyskać informację, jak udzielać pomocy w przypadku utraty przytomności. Przedstawiamy relację oraz zdjęcia z tego wydarzenia.

Nasza świetlica postanowiła w tym dniu uświadomić podopiecznych czym jest cukrzyca. Postanowiliśmy dołączyć do reszty świata i wszyscy ubraliśmy się na niebiesko. Zajęcia przygotowała p. Wiola, która od dwóch lat choruje na cukrzycę typu 1.

Na początku wykonaliśmy wspólnie napis Światowy Dzień Cukrzycy i obejrzeliśmy reportaż pt. "Ostry atak" (Dzień Dobry TVN), który to bardzo wszystkich zainteresował. Następnie za pomocą prezentacji multimedialnej dzieci miały okazję dowiedzieć się, co to jest cukrzyca i na czym polega. Dowiedzieli się czym jest hipoglikemia i hiperglikemia oraz jak udzielić cukrzykowi pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

Uczestnicy spotkania mieli okazję dotknąć i obejrzeć glukometry, peny, fiolki z insuliną, bransoletkę czy kartę informacyjną. Po teorii przyszedł czas na zabawę połączoną z utrwaleniem zdobytej wiedzy.

Na zakończenie były pytania, na które podopieczni otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Zajęcia pokazały im, że z cukrzycą można normalnie żyć. Wiedzą teraz, że osoba chorująca nie jest gorsza, nie jest inna - jest taka sama jak wszyscy.

Wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na stronie internetowej.

Wioleta Jankowska
wychowawca świetlicy
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Edukacja dzieci z okazji Światowego Dnia Cukrzycy we Włocławku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line