Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Edu-Cukrzyca: Światowy Dzień (Naszej) Cukrzycy w Warszawie

źródło: Edu-Cukrzyca, dodano: 21 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Edu-cukrzyca14 listopada to... dzień, w którym urodził się Frederick Banting, jeden z czterech "odkrywców" leku, który ratuje życie - insuliny. W ostatnich latach ta data znana jest wszystkim osobom z cukrzycą. Odkąd w 1991 na cześć urodzin Bantinga ustanowiono Światowy Dzień Cukrzycy, każdego roku o tej samej porze mnóstwo żyjących z tą przypadłością, organizacji zrzeszających diabetyków i ich bliskich, diabetologów, pielęgniarki przypomina światu o cukrzycy. W kampanie z niebieskim kółeczkiem włączają się media, politycy, gwiazdy, a nawet miasta.

Edu-Cukrzyca wraz z gośćmi świętowała Światowy Dzień Cukrzycy w sobotę 16 listopada. Spotkaliśmy się w stołecznej Klubokawiarni "Kawka z mleczkiem", gdzie przy pysznej kawce, zdrowych owocowo-warzywnych przekąskach i ciastach domowej roboty rozmawialiśmy głównie o cukrzycy (ale i nie tylko).

Towarzysko-edukacyjne spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej, kameralnej atmosferze, a ponad czterdziestu gości mogło posłuchać krótkich prezentacji o historii i prehistorii cukrzycy, każdy z gości mógł porozmawiać z wybranym przez siebie specjalistą - diabetologiem, dietetykiem, edukatorem czy psychologiem. Dwie godziny rozmów ze specjalistami minęły jak z bicza strzelił! Kto chciał, mógł także sprawdzić swoje stężenie cukru we krwi pod kontrolą diabetologa.

Po części mniej oficjalnej nadeszła pora na kolejny krótki wykład - o możliwościach cukrzycy, jakie mamy teraz oraz jakie pojawią się w przyszłości. Coraz bardziej wymyślne glukometry, nowe szybsze insuliny, sztuczna trzustka - to wszystko jeszcze przed nami!

Najwytrwalsi uczestnicy wzięli udział w loterii z nagrodami. Nikt nie opuścił lokalu z pustymi rękami! Dzięki wsparciu sponsorów, na uczestników czekały m.in. książki Cukrzyca Typu 1 u Dzieci i Młodzieży Ragnara Hanasa (bardzo dziękujemy Diabetykowi!), puzzle, zestaw pierwszej samochodowej pomocy i kubki od serwisu i salonu samochodów marki mercedes - Broler Bosh Service, piękne notatniki, pamięć zewnętrzna USB, kalkulatory, podkładki na myszki i oczywiście glukometry - dzięki głównemu sponsorowi wydarzenia - marce Accu-Chek (Roche Diagnostics Polska). Kto przyszedł, nie żałował. Na wszystkich czekały też firmowe smycze i opaski Diabetyka.

Po pięciu godzinach wspólnego cukrzycowego wieczoru w dobrych nastrojach rozeszliśmy się do domów - a ci którzy chcieli kontynuować zabawę, kontynuowali ją we własnym zakresie w innych warszawskich lokalach.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, że zechcieli świętować Światowy Dzień (Naszej) Cukrzycy razem z Edu-Cukrzycą. Dziękujemy naszym partnerom i oczywiście - pysznej Kawce z Mleczkiem. Za wsparcie medialne i merytoryczne dziękujemy zaś portalowi mojacukrzyca.org.

A wszystkich Państwa zapraszamy za rok!

PS. Kto chciałby spotkać się z nami wcześniej, serdecznie zapraszamy na weekendowe warsztaty "Żyć aktywnie z cukrzycą... w praktyce!". Więcej informacji pod adresem info@edu-cukrzyca.pl

Katarzyna Gajewska
Edu-Cukrzyca

Światowy Dzień (Naszej) Cukrzycy 16 listopada w Warszawie
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Edu-Cukrzyca: Światowy Dzień (Naszej) Cukrzycy w Warszawie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line