Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

2. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org - 13 listopada - zapisz się teraz!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Wszystko o Accu-Chek Combo

Nasadka do alternatywnych miejsc nakłucia - wpis nr 15

źródło: oprac. własne, dodano: 9 grudnia 2013 r.

Jak wyglądają Wasze palce? Bo moje są strasznie pokłute. Wyglądają jak siedem, a raczej sześć nieszczęść (w kciuki i palce wskazujące się nie kłuję). 7 lat codziennych, wielokrotnych w ciągu doby pomiarów robi swoje. A co dopiero mają powiedzieć Ci, którzy mierzą cukier jeszcze dłużej... Niektóre nakłuwacze, w tym Accu-Chek Multiclix, posiadają specjalną nasadkę AST (ang. Alternative Site Testing), czyli nasadkę do tzw. alternatywnych miejsc nakłucia.

Chodzi o to, by uzyskać krew do badania z innych części ciała niż opuszki palców. Alternatywą dla palców jest dłoń, przedramię, ramię, udo lub łydka. Ważne jest, by pamiętać o tym, że stężenie glukozy szybko się zmienia, zatem, gdy będziemy mierzyć cukier z palca i z miejsca alternatywnego, mogą wystąpić różnice. Należy pamiętać także o tym, że przepływ krwi do palca jest szybszy niż w innych miejscach, zatem dokonywanie pomiarów z tych miejsc może opóźnić wykrycie hipoglikemii.


Aby zminimalizować różnicę należy energicznie pocierać alternatywne miejsce nakłucia. Ten sposób dokonywania pomiarów jest zalecany, gdy poziom cukru we krwi jest stabilny, np. bezpośrednio przed posiłkiem lub w nocy. Nie powinniśmy jednak dokonywać pomiaru taką metodą, gdy jesteśmy bezpośrednio po posiłku lub po aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy mierzyć cukier z alternatywnych miejsc powinniśmy poradzić się lekarza.


Sama do tej pory nie używałam tej nasadki, choć dołączona była wiele razy do nakłuwaczy. Mechanizm zakładania nasadki na nakłuwacz jest prosty. Sama nasadka wygląda dosyć niepozornie, ale jak się przekonałam spełnia swoje zadanie. Jako alternatywne miejsce wybrałam najpierw ramię, a potem udo. Miałam pewne opory, ale samo nakłucie nie bolało, a i nie było też potoku krwi. Pomiar wykonany został przed pójściem spać, a wynik zbliżony był do tego z palca. Jest to na pewno sposób do podratowania swoich palców. Ponadto wydaje się, że nasadka będzie doskonale sprawdzać się w przypadku, gdy nie mamy możliwości umycia rąk, a palce miały styczność z dosyć dużą ilością zarazków (np. podczas prowadzenia wózków w sklepie).

W celu zobaczenia jak działa AST zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami i z krótkim materiałem filmowym.Małgorzata MagieraMateriał sponsorowany przez Roche Diagnostics Polska z siedzibą w Warszawie, KRS 132695.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Diabetin Forte

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry


mojacukrzyca.org - Wszystko o Accu-Chek Combo: Nasadka do alternatywnych miejsc nakłucia - wpis nr 15
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Diabetin Forte
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 27 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line