Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Wszystko o Accu-Chek Combo

Przesyłanie danych do komputera przy użyciu Accu-Chek Smart Pix - wpis nr 17

źródło: oprac. własne, dodano: 23 grudnia 2013 r.

Dane z glukometru i pompy insulinowej Accu-Chek Spirit Combo możemy przesłać do komputera przy pomocy urządzenia Accu-Chek Smart Pix, które z komputerem łączy się przy pomocy portu USB. Urządzenie obsługuje się bardzo prosto. Istnieje 15 sposób prezentowania danych.

Minimalne wymagania systemowe to Microsoft Windows 2000 lub Windows XP. Niezbędna jest także przeglądarka internetowa. Jeśli komputer spełnia warunki techniczne, niepotrzebna jest instalacja żadnego oprogramowania. Accu-Chek Smart Pix korzysta z funkcjonalności dostarczanej przez przeglądarkę internetową i system operacyjny. Zdefiniowane na początku ustawienia (podsumowanie, język, opcje wyświetlania, ustawienie osobiste, ustawienie raportu) są zapamiętywane.

Jeżeli jednak zależy nam na możliwości zapisywania, drukowania, archiwizowania danych swoich, a także większej ilości osób, możemy pobrać bezpłatnie oprogramowanie Accu-Chek Smart Pix ze strony internetowej www.accu-chek.pl (po zapisaniu się do klubu Accu-Chek). Oprogramowanie tworzy raporty obrazujące zdefiniowane przedziały czasowe.


Po wczytaniu danych z pompy insulinowej raport zawiera następujące elementy: wykres trendu, wykres dzienny, wykres tygodniowy, dawki podstawowe, dawka podstawowa - bolus, statystyka, listy.

Z kolei po wczytaniu danych z glukometru mamy do wyboru opcje glikemia (a w niej: wykres trendu, wykres dzienny, wykres tygodniowy, kontrola metaboliczna, rozkład wyników, dziennik, przegląd, lista), pompa insulinowa (a w niej elementy: status, wykres trendu, wykres dzienny, wykres tygodniowy, dawki podstawowe, baza-bolus, przegląd długoterminowy, listy) oraz glikemia&insulina (wykres trendu, wykres dzienny, wykres tygodniowy, przegląd, lista).

Na wszystkich raportach znajdują się legendy. Raporty przedstawione na ekranie zawierają także funkcje interaktywne przy pomocy, których możemy np. ukryć część danych w celu dokładniejszej obserwacji wybranego elementu.


Wykresy trendu wskazują tendencje większej ilości wyników pomiarów w wybranym przedziale czasowym. Mogą zostać wyświetlone takie elementy jak stężenie glukozy we krwi, wielkość bolusów, ilość węglowodanów. Dane przedstawione są w dosyć przejrzysty sposób. W tle diagramu ustawiony jest zielony pasek, który zaznacza zakres docelowy, czerwona linia – granica hipoglikemii, niebieska linia – granica hiperglikemii, kolor jasnoniebieski – dni wolne od pracy. Cienka linia łączy poszczególne wartości glikemii, natomiast grubsza szara - średnie stężenie glukozy we krwi z dnia na dzień.

Wszelkie dane statystyczne i dostępne narzędzia służą do szybkiego i łatwego zaobserwowania wzorców powtarzających się codziennie / w poszczególne dni tygodnia. Dzięki nim można elastycznie zmieniać terapię (po konsultacji z lekarzem) w celu lepszego wyrównania metabolicznego.

Małgorzata MagieraMateriał sponsorowany przez Roche Diagnostics Polska z siedzibą w Warszawie, KRS 132695.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Wszystko o Accu-Chek Combo: Przesyłanie danych do komputera przy użyciu Accu-Chek Smart Pix - wpis nr 17
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line