Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Brytyjska prasa o zgodzie na klonowanie

Onet.pl, 06 września 2004 r.

Brytyjska prasa komentuje pozytywnie wydanie w dniu 11 sierpnia 2004 r. pierwszej zgody na sklonowanie ludzkiego embrionu do celów medycznych. Pierwsza próba zostanie podjęta już w przyszłym tygodniu przez naukowców z uniwersytetu Newcastle upon Tyne.

Ta niezwykle ważna, choć kontrowersyjna decyzja, wydana przez Zarząd ds. Embriologii i Zapłodnienia Człowieka, umożliwi Brytyjczykom prowadzenie nowatorskich badań, których celem jest opracowanie metod leczenia takich m.in. chorób jak cukrzyca, Parkinson i Alzheimer. Jednak to nie naukowcom brytyjskim, lecz południowokoreańskim udało się jako pierwszym na świecie sklonować na początku tego roku ludzki embrion.

Naukowcom z Newcastle wolno będzie zastosować do swoich eksperymentów tę samą technikę, która posłużyła do sklonowania owcy Dolly. Ale zgodnie z przepisami obowiązującymi w Wielkiej Brytanii, sklonowane przez nich embriony człowieka będą mogły istnieć zaledwie kilka dni.

Dzienniki "The Times" i "Daily Telegraph" uważają, że zgoda na prowadzenie tego typu badań stawia Wielką Brytanię w światowej czołówce, jeśli chodzi o poszukiwania rewolucyjnych metod zapobiegania nieuleczalnym chorobom.

Natomiast "Daily Mirror" podkreśla, że "histeryczne protesty" przeciwników klonowania nie przysłonią faktu, iż takie badania mają służyć ratowaniu ludzkiego życia.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Brytyjska prasa o zgodzie na klonowanie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line