Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Aplikacje na telefon

Moje Leczenie, czyli polska aplikacja wspierająca pacjentów

źródło: Connectmedica, dodano: 13 marca 2014 r.

Moje LeczenieNawet 40% Polaków nie przestrzega zaleceń lekarza i tylko 65% przyjmuje wszystkie zalecane dawki leków. Efektem tego jest zła terapia, dłuższa choroba i powikłania. Aplikacja na smartfony pomoże zapanować nawet nad najbardziej skomplikowaną receptą. Zaledwie trzy tygodnie po premierze zdobyła 1 miejscu w kategorii Medical w polskim AppStore. Wszystko dzięki zapałowi kilku osób z zespołu badań i rozwoju Connectmedica.

Moje Leczenie to aplikacja na iPhone i Android, która pozwala w intuicyjny sposób szybko wprowadzić nawet najbardziej skomplikowaną receptę do telefonu, przypomina o zaplanowanych dawkach oraz pokazuje w jakim stopniu jesteśmy zgodni z naszą terapią. Jest to projekt niekomercyjny. Bez reklam. Bez sponsorów.

Najnowsza propozycja mobilna agencji Connectmedica oferuje pacjentom zupełnie nową formę kontroli nad przebiegiem leczenia. Zaczynamy od wybrania leku przepisanego przez lekarza i określenia podstawowych parametrów: czasu trwania, zalecanego czasu przyjmowania kolejnych dawek, ich wielkości oraz jednostki (tabletka, łyżeczka, gram lub kropla). Po uzupełnieniu tych informacji wybrany lek pojawia się w naszym planie dnia, gdzie za pomocą jednego tapnięcia możemy potwierdzić przyjęcie dawki. Kolejne terminy zapisują się w kalendarzu, według którego aplikacja powiadamia nas o zbliżających się dawkach. Dodatkowo do kalendarza możemy wprowadzać terminy wizyt lekarskich i badań.

Moje Leczenie

Aplikacja automatycznie monitoruje przebieg leczenia i wyświetla statystyki dotyczące pominiętych dawek oraz tych, które zostały przyjęte na czas dla wybranych wcześniej leków. Bardzo ważnym elementem działania jest funkcja "udostępniania". Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba wyposażona w smartfona nie pominęła zalecanej dawki.

Aż 40% Polaków nie przestrzega zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leków (GSK Polonia 2009). Tylko 65% Polaków przyjmuje wszystkie zalecone dawki. 6 mld złotych to koszt bezpośrednich następstw nieprawidłowego przyjmowania leków w budżecie NFZ. 25 mln Polaków choruje na co najmniej 1 chorobę przewlekłą wymagającą stałego przyjmowania leków (Pentor Research).

Twórcy nie wykluczają, że ten moduł zostanie w przyszłości rozbudowany tak, aby mógł się stać elementem wirtualnej karty pacjenta. - Chcemy, aby szpitale i przychodnie były przygotowane i wyposażone w nowoczesne narzędzie umożliwiające zdalne monitorowanie przebiegu terapii pacjenta - tłumaczy Igor Gnot, prezes Connectmedica i pomysłodawca aplikacji. - W ten sposób leczenie będzie mogło przynosić maksymalnie dobre skutki i dostarczać wystarczających wniosków do modyfikacji kolejnych etapów - kontynuuje i podkreśla, że "Moje Leczenie" jest przeznaczone nie tylko dla osób będących w trakcie kuracji, bądź hospitalizacji, lecz także dla tych, którzy regularnie przyjmują suplementy diety.

"Tą aplikację która każdy z nas powinien mieć w telefonie. Korzystając z niej szybko zauważymy, iż stosowanie się do zaleceń lekarza nie jest do końca takie proste" - mówi Igor Gnot.

Moje Leczenie Moje Leczenie Moje Leczenie Moje Leczenie

Prezentujemy krótki film demonstrujący "jak skutecznie stosować leki wykorzystując aplikację Moje Leczenie". Aplikacja przypomni o lekach i zmotywuje do leczenia się zgodnie z zaleceniami lekarza. Pobierz bezpłatnie i bez reklam na telefony Android i iPhoneWięcej informacji oraz możliwość pobrania aplikacji: www.moje-leczenie.pl.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Ewa  IP: 89.73.136.xxx(2014-03-13 13:36:47)
Pewnie będzie to urządzenie dość drogie Ja używam do tego aparatu Nokia i wpisuję do notatnika wszystkie godziny i leki a także pory jedzenia Zrobiłąm powtarzaj zawsze i komórka mi przypomina ponieważ czasami zdarzało mi się zapominać.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Aplikacje na telefon: Moje Leczenie, czyli polska aplikacja wspierająca pacjentów
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line