Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

źródło: Design PR, dodano: 10 listopada 2014 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Kampania NIE DLA CUKRÓWŚwiatowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest co roku, w dniu 14 listopada. Inicjatywa realizowana jest pod hasłem "CUKRZYCA: CHROŃMY NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ". Co roku działania ukierunkowane są na konkretne zagadnienie. Myśl przewodnia tegorocznych obchodów to "Zdrowy styl życia i cukrzyca".

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą został ustanowiony w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (IDF - International Diabetes Federation) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO - World Health Organization). Termin obchodów nie jest przypadkowy. 14 listopada jest dniem urodzin Fredericka Bantinga, który wraz z Charlesem Bestem jako pierwszy na świecie w 1922 roku zastosował w leczeniu cukrzycy insulinoterapię.

Święto obchodzone jest w ponad 160 krajach i skupia działania: lekarzy, specjalistów z dziedziny opieki zdrowotnej, liderów środowisk opiniotwórczych, ludzi chorych, ich rodziny i całe społeczeństwa. Za każdym razem Światowy Dzień Walki z Cukrzycą koncentruje się na innym zagadnieniu. Poruszanymi dotychczas tematami były m.in.: otyłość, cukrzyca i prawa człowieka, cukrzyca i styl życia, koszty cukrzycy, cukrzyca u dzieci i młodzieży.

GO BLUE FOR BREAKFAST - w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna zainicjowała projekt, który polega na organizowaniu zdrowych, jedzonych wspólnie śniadań. Śniadanie, jako pierwszy posiłek, stanowi podstawę całego dnia. "Śniadanie zjedz jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak". Akcja ma na celu promowanie korzyści, jakie wynikają z zaczynania dnia od zdrowej dawki energii. Regularne i odpowiednio zbilansowane posiłki pomagają w kontrolowaniu wagi i w utrzymaniu stałego poziomu cukru we krwi. W połączeniu z aktywnością fizyczną stanowią najprostszą definicję zdrowego stylu życia.

Lokalne Koła będą w listopadzie organizować wspólne śniadania w miejscach publicznych. Zachęca się jednak, by także prywatnie - w obrębie rodziny, znajomych, sąsiadów - organizować "niebieskie śniadania". Celem tego projektu jest podkreślenie roli zdrowego śniadania w zapobieganiu cukrzycy typu 2 i jej powikłaniom.


W ramach wspólnego świętowania, zapraszamy do wspólnej zabawy. Na platformie www.niedlacukrow.pl, serwisie poświęconemu kampanii "Nie dla cukrów" powstała podstrona konkursowa, na której mogą Państwo się zarejestrować, a następnie wymieniać doświadczeniem i cennymi radami z innymi uczestnikami. Razem powiemy cukrom "nie" ;-) My już dziś zachęcamy Państwa do lektury i uczestniczenia w konkursie, w którym do wygrania są:
 • książki dotyczące odżywiania, sportu, zdrowego stylu życia, itp.;
 • glukometry;
 • kijki do Nordick Walking;
 • weekendowe pobyty w SPA i tygodniowe w sanatorium!
Partnerem kampania "Nie dla cukrów" i konkursu jest Firma VARIA, właściciel marki Humavit Morwa Essence!

Regulamin konkursu dostępny na www.niedlacukrow.pl. Polecamy!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line