Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Wielki Nocny Charytatywny Bieg PoZdro!

źródło: Cook Communications, dodano: 13 listopada 2014 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Po-zdroPoZdro! Zamknijmy Rondo przy Rotundzie w nocy z 13 na 14 listopada 2014 r. o godz. 1:30 z okazji XXIII Światowego Dnia Cukrzycy. Program PoZdro! zaprasza na wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny Wielki Nocny Bieg!

Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony corocznie 14 listopada przez miliony ludzi na całym świecie w celu zwiększenia świadomości ryzyka cukrzycy i rosnącego zagrożenia dla zdrowia, jakie ta choroba za sobą niesie w obecnych czasach. Zapoczątkowany w 1991r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną, Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony w tym roku po raz 23. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest "Zdrowy styl życia i cukrzyca".

Program PoZdro! jest 5 letnim programem profilaktycznym obejmującym badania przesiewowe, opiekę specjalistyczną i program edukacyjny skierowane do uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych. Celem Programu jest poprawa stanu zdrowia uczniów poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy, zwłaszcza typu 2, do której przyczynia się między innymi niezdrowy styl życia. Program jest obecnie realizowany w Gdyni i Warszawie, w przyszłym roku dołączą do niego dwa dodatkowe miasta. Program edukacyjny będzie realizowany na skalę ogólnopolską. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny i realizowany w pełni przez Fundację Medicover.

Z okazji Światowego Dnia cukrzycy, Program PoZdro! zaprasza na Wielki Nocny Bieg! Bieg organizowany jest przez Fundację Medicover i Program PoZdro! z okazji Światowego Dnia Cukrzycy na Rondzie przy Rotundzie w Warszawie. Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony po raz 23, dlatego będziemy biec przez 23 minuty, w błękitnych koszulkach, tworząc wielkie błękitne koło - symbol walki z cukrzycą!

Każdy przebiegnięty kilometr to jedna złotówka. Zebraną kwotę przekażemy na przedszkole Cukierkowo - przeznaczone dla dzieci z cukrzycą.

Wielki Nocny Charytatywny Bieg PoZdro!

Opis akcji
 • Wypełnijmy Rondo Dmowskiego po brzegi i biegnijmy w koło przez 23 minuty z okazji XXIII Światowy Dzień Cukrzycy
 • Pierwsze 500 osób otrzyma niebieskie koszulki. Wspólnie stworzą wielkie, zdrowe błękitne koło - symbol walki z cukrzycą.
 • Dołączą do nas: dwukrotna medalistka olimpijska Sylwia Gruchała oraz szef kuchni i prezenter programów kulinarnych Karol Okrasa. Uczestnicy wydarzenia będą zachęcani do włączenia swoich ulubionych aplikacji do biegania i pokazania znajomym tej nietypowej trasy biegu!
 • Będziemy zbierać przebiegnięte podczas 23 minut kilometry i za każdy zapłacimy złotówkę. Zebraną kwotę przekażemy na ważny cel związany z walką z cukrzycą.
 • Zbiórka o godz. 1:30 pod Rotundą PKO
Czemu?
 • Zamanifestujmy jak ważna w walce z tą ciężką chorobą jest profilaktyka - 90% przypadków cukrzycy to cukrzyca typu 2, której można uniknąć m.in. poprzez aktywność fizyczną.
 • Chcemy pokazać wsparcie dla tych, którzy na co dzień zmagają się z cukrzycą.
 • Dlaczego Rondo? Bo sport trzeba uprawiać na okrągło!
 • Dlaczego w środku miasta? Bo sport to złoty środek dla zdrowia!
Zapisy na stronie http://po-zdro.pl/bieg/

Wielki Nocny Charytatywny Bieg PoZdro!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Wielki Nocny Charytatywny Bieg PoZdro!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line