Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Ja i MiniMed 640G - znamy się od dawna!?

źródło: opracowanie własne, dodano: 28 listopada 2015 r.

30latekz640GTrzeci dzień z systemem MiniMed 640G, a mam wrażenie, że znamy się od dawna. Obsługa pompy insulinowej jest niezwykle intuicyjna. Wszystko podzielono na trzy kategorie: bolus, baza i menu. Jakże prosto jest więc znaleźć potrzebne dane. Użytkownik telefonów komórkowego nie powinien mieć problemu, aby szybko załapać co, gdzie i jak.

Trzeci dzień z systemem MiniMed 640G, a mam wrażenie, że znamy się od dawna. Obsługa pompy insulinowej jest niezwykle intuicyjna. Wszystko podzielono na trzy kategorie: bolus, baza i menu. Jakże prosto jest więc znaleźć potrzebne dane. Użytkownik telefonów komórkowego nie powinien mieć problemu, aby szybko załapać co, gdzie i jak.


(kliknij, aby powiększyć)

Wykres poziomów cukru zmierzony przez ciągły monitoring glikemii wygląda już lepiej. SmartGuard zadziałał już mniejszą ilość razy (cały czas mam bazę w okolicach 70% tej podstawowej). Cukry utrzymuję na poziomie między 70, a 180 (to te dwie poziomie linie na wykresie). Ostatni pomiar cukru dokonałem o 22.31 i na glukometrze wynosił 97 mg/dl. W okolicach godziny 2 zadziałał system wykrywania nagłego spadku cukru we krwi i pompa zatrzymała podawanie insuliny. O 00.50 miałem 70 mg/dl, a o 2.21 wynik wynosił 100 mg/dl. Baza jednak przestała być podawana. Dopiero wzrost glikemii spowodował reakcję systemu, który ponownie uruchomił bazę (ja to przespałem). Rano o 7.10 miałem 152 mg/dl. Z jednej strony ten nieco podwyższony cukier wynikał z przerwy w podawaniu bazy, ale z drugiej pompa przewidziała i nie dopuściła do hipoglikemii. Myślę więc sobie, że lepiej obudzić się z nieco wyższą glikemią rano, niż w nocy zaliczyć mocne hipo - tego przecież nikt nie lubi.

Wydaje mi się, że szczególnie cenny SmartGuard może być dla osób, które mieszkają same w domu, albo sypiają same w łóżku i w razie problemów nie ma kto odpowiednio zareagować. Świetne rozwiązanie także dla malutkich dzieci, które niestety także borykają się z cukrzycą. Rodzicom da to możliwość pełniejszej samokontroli cukrzycy ich dzieci. Ryzyko hipoglikemii, szczególnie niebezpieczne w nocy, dotyczy każdego diabetyka. W końcu udało się stworzyć system reagowania na taki stan rzeczy. Zgadzam się, że istotnym czynnikiem jest tutaj koszt takiego ciągłego monitoringu, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Minimed 640G to właśnie zapewnia.


(kliknij, aby powiększyć)

I jeszcze dwa słowa na temat kosztów zakupu systemu Minimed 640G. Symulację miesięcznego utrzymania pompy insulinowej i kosztów ciągłego monitoringu glikemii przedstawię w późniejszym czasie, ale żeby odpowiedzieć na Wasze pytania i zaspokoić ciekawość informuję, że system Minimed 640G kosztuje 16999 zł. W tej cenie otrzymujemy pompę insulinową i urządzenie do ciągłego monitoringu glikemii (wszystko w jednym urządzeniu), glukometr, który komunikuje się z pompą i służy jako pilot do niej. Dzięki niemu mamy możliwość zgrywania danych na komputer (zatem jeszcze dodatkowa funkcja przesyłania danych bez dodatkowych kosztów!). W skład wchodzi także pięć sztuk elektrod do ciągłego monitoringu glikemii (o wartości około 1000 zł). Drogo? Sporo, ale mamy tutaj do czynienia z całym nowoczesnym systemem, który pomaga nam kontrolować cukrzycę, a nie tylko z samą pompą insulinową. Ile faktycznie trzeba przeznaczyć na utrzymanie takiego systemu, o tym w jednym z kolejnych wpisów.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~mss1  IP: 88.156.140.xxx(2015-12-10 07:00:23)
Drogo jak na polskie warunki . Rodzina gdzie rodzice zarabiaja po 1500 zl to kupienie 640 i utrzymanie miesieczne to problem.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Ja i MiniMed 640G - znamy się od dawna!?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line