Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Podsumowanie akcji Zdrowie pod Kontrolą - jesień 2015

źródło: IFMSA-Poland, dodano: 2 grudnia 2015 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

IFMSA-PolandW tym roku weekend 14-15 listopada odbył się pod znakiem zdrowia publicznego. Mieszkańcy Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Gliwic, Zabrza, Warszawy i Wrocławia ruszyli do galerii handlowych po... zdrowie.

W ten właśnie weekend studenci medycyny zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland porzucili opasłe tomiszcza mądrych ksiąg, przywdziali fartuchy i rozpoczęli szóstą już edycję projektu profilaktycznego Zdrowie pod Kontrolą. W jego ramach przygotowano 13 różnych stoisk tematycznych, na których można było przeprowadzić różne badania: od glikemii i cholesterolu, poprzez spirometrię, aż po EKG. Ale ZpK to nie tylko badania przesiewowe! To także wielka kampania edukacyjna wycelowana w różne grupy społeczeństwa. Projekt Antitobacco pomagał w rzuceniu palenia i poznania szkodliwego działania tytoniu i substancji smolistych w dymie papierosowym.

Zdrowia pod Kontrolą - bezpłatne badania profilaktyczne w całej Polsce

Pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez edukatorów IFMSA-Poland wraz z ratownikami medycznymidoskonaliły zainteresowanych w umiejętnościach ratowniczych. Zaburzenia Odżywiania były adresowane nie tylko do osób poszukujących porady dietetycznej i analizy masy ciała, ale także do wszystkich dążących do zdrowego odżywiania. Podczas akcji uczestnicy mogli również zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, dzięki czemu pewnego dnia mogą zostać prawdziwymi bohaterami i uratować czyjeś życie. Dzieci natomiast uwielbiały bawić się w lekarzy ze studentami, dzięki czemu w przystępny sposób uczyły się o dobrych zwyczajach higienicznych oraz myciu zębów.

Tegoroczna jesienna edycja Zdrowie pod Kontrolą to wielki sukces. Zasięg akcji w 13 miastach Polski to aż 6312 osób! Rozdaliśmy niemal 10.000 ulotek przez ręce 534 wolontariuszy. Glikemię zbadało u nas dokładnie 5632 osoby, a swoje BMI poznało u nas 2395 zainteresowanych.

Zdrowie pod Kontrolą to wielkie wyzwanie logistyczne. Aby móc zaproponować wysokiej jakości akcję podjęliśmy współpracę z Accu-Chek, który został naszym Sponsorem Głównym. Partnerem Strategicznym była natomiast agencja public relations HealthThink. Patronatem Honorowym objęli nas: Konsultant Krajowy w Dziedzinie Diabetologii, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Zdrowia Publicznego, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. O medialny zasięg akcji zadbały portale naszacukrzyca.pl, Zdronet, mojacukrzyca.pl, Diabetica, mojacukrzyca.org oraz czasopisma Diabetyk i Szugarfrik.

Żadne liczby jednak nie oddadzą skali zainteresowania naszym projektem, ani osobistego zaangażowania członków Stowarzyszenia. Nie oddadzą też nastroju wśród pacjentów, którzy podziwiają wpływ młodego pokolenia na zdrowie publiczne. Jedna ze starszych pań powiedziała podczas oczekiwania na badanie cholesterolu, że dziękuje nam za pracę i czas, oraz że ma nadzieję na następne edycje. Liczy także, że wyrośniemy na empatycznych lekarzy wierzących w swój zawód i troszczących się zdrowie swoich pacjentów. Pełni energii i motywacji zapraszamy na wiosenne Zdrowie pod Kontrolą. A te już 9-10 kwietnia 2016 roku!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Podsumowanie akcji Zdrowie pod Kontrolą - jesień 2015
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line