Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Zakładanie nowego wkłucia w systemie MiniMed 640G

źródło: opracowanie własne, dodano: 29 grudnia 2015 r.

30latekz640GZapraszam, w ramach bloga #30latekz640G, do obejrzenia mojego pierwszego filmu poświęconego systemowi MiniMed 640G. Prezentuję w nim proces zakładania nowego zestawu infuzyjnego: przewijanie tłoka, napełnianie strzykawki z insuliną, wypełnianie drenu i zakładanie wkłucia. Wszystko pokazane i omówione - można zobaczyć, że wcale nie jest to takie trudne, a po kilku razach staje się to normalnością i wykonuje bardzo szybko.

W filmie zaprezentowane jest wkłucie o nazwie Quick-set Paradigm o długości kaniuli 9 mm i długości drenu 110 cm.

Materiał ma charakter jedynie poglądowy. Wszelkie informacje i decyzje dotyczące prawidłowego zakładania wkłucia do pompy insulinowej należy uzyskać od wyszkolonego personelu medycznego lub przedstawiciela firmy Medtronic.


Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~M  IP: 195.54.186.xxx(2015-12-29 16:27:32)
Witam, czytałem dużo na temat tej pompy, ale nie znalazłem interesujących mnie informacji. Mam 22 lata, czy w/w pompa i wkłucia są refundowane przez NFZ? Jaki jest miesięczny koszt utrzymania pompy? Czy są na rynku pompy o takiej samej funkcjonalności?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Zakładanie nowego wkłucia w systemie MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line