Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Z Nowym Rokiem, nowym krokiem. Z pompą MiniMed 640G

źródło: opracowanie własne, dodano: 4 stycznia 2016 r.

30latekz640GCzas leci, nieubłaganie. Kolejne kartki w kalendarzu odchodzą w zapomnienie. Był rok 2015, przyszedł rok 2016. Zmiana cyferki, nowe postanowienia, nowa energia, nowe plany, nowe ambicje. Początek roku był wyjątkowo długi, aż trzy dni laby. Zazwyczaj to 2 stycznia trzeba było iść do pracy. A teraz? I 2 i 3 stycznia wolne. Można było trochę odetchnąć, ale w końcu trzeba ruszyć do pracy.

Moja pompa MiniMed 640G odpoczynku za to nie miała. Nie tylko musiała nieustannie dostarczać mi insulinę, ale też miała za zadanie co 5 minut mierzyć poziom mojego cukru we krwi. Pokazywać wszystko na bieżąco na ekranie, alarmować, alarmować i jeszcze raz alarmować. Alarmów dużo, ale to też przez to, że i cukry do najpiękniejszych w okresie około noworocznym nie należały. Zatem raz nisko, dwa razy wysoko, cukier osiąga górny próg, cukier powyżej górnego progu. Pi, pi, pi...


(kliknij, aby powiększyć)

Sylwestra spędziłem w domu. Razem z moją żoną i dwójką kochanych córeczek. Przygotowałem dla nich prawdziwe disco. Oj, co za radość malowała się w oczach jednej i drugiej. Dla takich chwil warto żyć i warto to wszystko robić. I chociaż na co dzień jest dużo pracy przy małych dzieciach, to szczęście i satysfakcję, jaką one dają jest warta wszystko! Trochę jedzenia było. Przed północą cukier był różny, ale 250 mg/dl nie przekraczał. No bo, jak to wszystko przeliczać... w końcu to impreza. O bolusach nie zapominałem, a i tak poziom szybował w górę.

Apokalipsę miałem natomiast po północy. Pierwszy pomiar w 2016 roku i cukier... uwaga, uwaga... 401 mg/dl. A wszystko przez szampana. Słodki szampan. Swoją drogą bardzo dobry i smaczny, ale wypity w dużej ilości, niestety bez bolusa, przyniósł opłakane skutki. Bolus prosty uratował jednak sytuację i kontrolny pomiar o 5.15 pokazał już 137 mg/dl. Oby nigdy więcej tak wysokich poziomów.


(kliknij, aby powiększyć)

Teraz już święta Bożego Narodzenia za nami, Sylwester i Nowy Rok zaliczony. Ostatnie ciasta i słodkości dojedzone. Można więc zadbać o siebie i o swoje glikemie. A jest o co walczyć. Bo to jak teraz wygląda nasza samokontrola będzie miało namacalne skutki w przyszłości. Taka jest ta nasza cukrzyca. Krótkoterminowo może nie odczuwamy jej skutków, no czasem chce nam się pić, czy jest nam słabo, ale przemija. Mówimy - da się z tym żyć. Jednak to, czego powinniśmy się bać i o co powinniśmy walczyć, to to, żeby powikłania nigdy się nie pojawił, a jeżeli już, to żeby nastąpiło to jak najpóźniej.

Dobrej samokontroli Wam życzę w 2016 roku! Ze mną jest system MiniMed 640G z ciągłym monitoringiem glikemii, myślę, że będzie mi nieco łatwiej. Powodzenia!

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Z Nowym Rokiem, nowym krokiem. Z pompą MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line