Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

W najbliższą niedzielę 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dodano: 8 stycznia 2016 r.

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyFinał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku, w tym roku 10 stycznia 2016 r. Podczas tegorocznego finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać fundusze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez Program Drugi Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po północy podajemy wstępne, szacunkowe wyniki naszej zbiórki.

Podczas trwania Finału dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych ogni przechodzi każdorazowo do historii, jako piękne widowisko.

Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Tego dnia staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.

W ciągu poprzednich 23 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 650 mln PLN.

Więcej informacji na stronie www.wosp.org.pl

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Bieg "Policz się z cukrzycą"

Cukrzyca (diabetes mellitus) jest przewlekłą chorobą, której przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny lub działania insuliny, co powoduje zaburzenie gospodarki węglowodanowej i utrzymywanie się hiperglikemii w organizmie. Obecnie na cukrzycę cierpi w Polsce ponad 3 miliony ludzi. Szacuje się, że ok. 1 milion, czyli 1/3 chorych w Polsce w ogóle nie wie o swojej chorobie. Pacjenci zgłaszają się do lekarza, gdy jest ona już bardzo zaawansowana. U 25% pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, chcąc pomóc polskim diabetykom, zwróciła się do czołowych polskich producentów żywności, z prośbą o dołączenie do programu "Policz się z cukrzycą".

10. Bieg Policz się z Cukrzycą

Duże znaczenie ma nagłośnienie problemu cukrzycy wśród Polaków. Przy każdej możliwej okazji Fundacja WOŚP stara się mówić o programie. Sztandarowym przykładem jest Finał WOŚP, kiedy to mówimy w czasie wejść telewizyjnych przybliżamy telewidzom ideę programu "Policz się z cukrzycą".

Ważnym finałowym elementem jest Bieg "Policz się z cukrzycą". Bieg ten w roku 2016 będzie miał już swoją 10 edycję! Jest to bardzo popularny bieg i to nie tylko w środowisku biegaczy. Rokrocznie uczestniczy w nim kilka tysięcy osób. Oprócz Warszawy biegi organizowane są również w wielu miastach całej Polski. Ta niezwykle ważne inicjatywa ma pokazać diabetykom, że nie są sami, że mogą liczyć nie tylko na wsparcie WOŚP, ale także całe społeczeństwo.

Biegnąc ulicami Warszawy i innych miast w całej Polsce chcemy namówić producentów żywności, aby umieścili na opakowaniach swoich produktów informacje o wymiennikach węglowodanowych i białkowo - tłuszczowych a Polaków do badania się i dbania o swoje zdrowie.

Bieg "Policz się z cukrzycą" jest happeningiem biegowym, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoją solidarność z ludźmi chorymi na cukrzycę poprzez udział w Biegu "Policz się z cukrzycą" zwiększa się. Od trzech lat głównym sponsorem biegu jest Firma Eden Springs, która również aktywnie włącza się w walkę z cukrzycą. Mimo happeningowego charakteru biegu każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy medal, koszulkę oraz upominki od firm zaangażowanych w program "Policz się z cukrzycą"

W 2014 po raz pierwszy w czasie 8. edycji biegu "Policz się z cukrzycą" wprowadziliśmy opłatę startową. Miała ona formę cegiełek, dzięki którym Fundacja zakupiła osobiste pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Całość środków uzyskanych dzięki organizacji biegu została przekazanych na zakup pomp insulinowych, a te następnie zostały przekazane do dyspozycji ośrodków uczestniczących w Programie Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. To właśnie w nich kobiety ciężarne lub będące w okresie przygotowań do ciąży mogą nieodpłatnie wypożyczyć pompę. Z cegiełek uzbierana została kwota 100 000 zł, dzięki której zakupionych zostało 10 pomp insulinowych, które trafiły do ośrodków znajdujących się w Poznaniu (3 szt. do Ginekologiczno-Położnicznego Szpitala Klinicznego UM), Wrocławiu (3 szt. do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego Opieki Zdrowotnej) i Żorach (4 szt. NZOZ MED-ART Poradnie Specjalistyczne Sp. z o.o). W czasie 9. edycji biegu powtórzyliśmy ten pomysł, dzięki czemu 10 kolejnych pomp trafiło do ośrodków w: Poznaniu (3 szt. do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM), Wrocławiu (3 szt. do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej) i Żorach (4 szt. do NZOZ MED-ART Poradnie Specjalistyczne Sp. z o.o.).

Więcej informacji na stronie www.bieg.wosp.org.pl

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aukcje internetowe

Trwają aukcje portalu mojacukrzyca.org na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kupując na naszych aukcjach wspierasz cel 24. Finału WOŚP. W tym roku do wylicytowania portalowe gadżety: smycze, przypinki, długopisy, naklejki, breloczki, notesiki, magnesy na lodówkę, a także przypinki symbol diabetyków, przypinki, naklejki i koszulka z kampanii "Żyję, bo biorę insulinę", gadżety od Synexus Polska, opaski na rękę dla diabetyka "mam cukrzycę", medal z 9. Biegu WOŚP oraz monety 2 zł z dziurką, 2 zł z wydane z okazji 20-lecia WOŚP, srebna moneta WOŚP o nominale 10 zł. Zapraszamy do licytacji!

Portal mojacukrzyca.org od dziewięciu lat organizuje aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez te wszystkie lata na aukcjach portalu mojacukrzyca.org zebraliśmy łącznie: 13711,28 zł!

Aukcje portalowe potrwają do najbliższej niedzieli. Zapraszamy do licytacji - kliknij!

Ruszyły aukcje mojacukrzyca.org na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: W najbliższą niedzielę 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line