Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Podsumowanie kolejnego miesiąca z systemem MiniMed 640G

źródło: opracowanie własne, dodano: 3 kwietnia 2016 r.

30latekz640GCzas biegnie nieubłaganie. Dopiero co rozpoczynał się marzec, a już mamy kwiecień. Przyszła już wiosna, dni są dłuższe, słońce świeci. Od razu jest przyjemniej. Zleciał mi kolejny miesiąc, a ja nawet nie wiem kiedy. To już czwarty miesiąc korzystania z systemu MiniMed 640G. Dzisiaj o kilku sprawach, tak trochę podsumowując ostatnie tygodnie.

Zacznę od jednej negatywnej sprawy. Mianowicie w ostatnich dniach, a właściwie to nocach, pompa insulinowa mocno zaczęła mnie uwierać. Po prostu przeszkadza mi w spaniu. Dren okręca się wokół mnie. Często budzę się owinięty tym plastikowym kabelkiem. Pompa gdzieś tam w nogach, czy to okolicach brzucha po prostu w nocy mnie gniecie.

W marcu niestety zmarnowałem jeden sensor. Przypomnę, że niefortunnie trafiłem w naczynko lub jakąś żyłę i dość mocno pociekła mi krew. Niestety wskazania sensora były na tyle błędne, że musiałem go wyjąć. Kolejny sensor wbiłem w takie miejsce, że podczas spania dość mocno musiałem naciskać na to miejsce. Skutek? Niewielka, ale dość bolesna ranka pod muszelką. Miejsce mocno zaczerwienione i obolałe.


(kliknij, aby powiększyć)

Z pozytywnych aspektów? Przy korzystaniu z ciągłego monitoringu glikemii prawie nie miewam niedocukrzeń. A to bardzo ważne. Na wszystkich konferencjach, na których ostatnio bywam wielokrotnie mówi się i zwraca uwagę na negatywny wpływ niedocukrzeń na diabetyków. Należy ich stanowczo unikać i przed nimi się wystrzegać. Przypomnę, że o hipoglikemii mówimy już wtedy, gdy cukier spada poniżej 70 mg/dl. Cieszę się, że dzięki sensorowi i monitoringowi ilość hipoglikemii ograniczona jest do minimum.


(kliknij, aby powiększyć)

Zobaczymy teraz jak prezentuje się podsumowanie ostatnie 30 dni w systemie MiniMed 640G. Moje dobowe zapotrzebowanie na insulinę wynosi 99,425 jednostek. Sporo, widać wzrost zapotrzebowania o około 10 jednostek względem poprzedniego miesiąca. Czym to może być spowodowane? Baza stanowi 29%, czyli 28,525 jednostek, a bolusy 71% tj. 70,900 jednostek. Proporcje zatem cały czas są dobre. Średnio dziennie zjadam 22,1 WW, trochę więcej niż miesiąc wcześniej - pewno stąd większa ilość potrzebnej insuliny. Poziom cukru na glukometrze mierzę średnio 4,5 razy dziennie. Średnia z glukometru to 163 mg/dl (poprzednio 149 mg/dl, niestety jest wzrost). Średnie stężenie glukozy mierzone przez sensor wynosi 150 mg/dl przy odchyleniu standardowym 50,2. W zakresie mam 63% pomiarów, powyżej górnego limitu 36%, poniżej dolnego limitu tylko 1%. Na pewno może być lepiej. Zawsze może być lepiej. Ale nie jest najgorzej.


(kliknij, aby powiększyć)

Kolejny miesiąc przed nami. Zobaczymy co przyniesie. Na pewno czeka mnie więcej ruchu, aktywności fizycznej. Sprawdzimy, jak sensor sprawuje się na świeżym powietrzu. Czy odpowiednio wcześnie reaguje na spadki cukru. Postaram się osiągnąć lepsze wyniki. Jest przecież o co walczyć. Trzymajcie się ciepło. Zapraszam do lektury kolejnych wpisów!

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Podsumowanie kolejnego miesiąca z systemem MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line