Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Ciekawy alarm na pompie insulinowej MiniMed 640G

źródło: opracowanie własne, dodano: 20 kwietnia 2016 r.

30latekz640GPolowałem na ten alarm już od dłuższego czasu. Ale jak to w nocy bywa, czasami po prostu go wyłączałem i nie pamiętałem, żeby zrobić zdjęcie w odpowiednim momencie. A alarm wydaje się bardzo ciekawy i może okazać się przydatny w jednym z tych przykrych momentów, gdy tracimy przytomność z powodu hipoglikemii.

W instrukcji do systemu MiniMed 640G znajdziemy na temat tego alarmu niewiele informacji, a jest to dość ważny alarm. Jest to alarm, który pojawia się w momencie, gdy ciągły monitoring glikemii informuje nas wielokrotnie o spadku poziomu cukru we krwi, a ze strony użytkownika nie następuje żadna reakcja (użytkownik nie reaguje na alarmy przez 10 minut). Rozlega się głośny sygnał dźwiękowy, a na ekranie pompy pojawia się napis "URZĄDZENIE MEDYCZNE WEZWIJ POGOTOWIE. MAM CUKRZYCĘ". Dobre i sensowne.

Dobre w momencie, jakbyśmy stracili przytomność z powodu hipoglikemii (oby nigdy się to nie stało) i podchodzi do nas drugi człowiek, spogląda na pompę insulinową i widzi taką informację. Oprócz opasek na rękę, czy też kart informacyjnych w portfelu taka informacja na wyświetlaczu pompy insulinowej powinna być dodatkowym zabezpieczeniem.

Ma to też aspekt psychologiczny. Jeżeli leżymy na ziemi, a ktoś np. potencjalny złodziej, chciałby zwędzić naszą pompę insulinową myśląc, że to wypasiony model telefonu komórkowego, w momencie jak zobaczy informację "urządzenie medyczne", myślę, że jest szansa na to, aby człowiek zastanowił się nad swoim zachowaniem i może akurat powstrzyma go to przed kradzieżą.


(kliknij, aby powiększyć)

Dobrze, że system MiniMed 640G zabezpiecza nas także w tak ekstremalnych sytuacjach. Jeżeli z jakiegoś powodu nie reagujemy na alarmy przez 10 minut włączają się dodatkowe, które powinny spowodować reakcję, jeżeli nie naszą, to kogoś z naszego otoczenia. Dobrze, że jest system MiniMed 640G.

PS. Przy testowaniu alarmu i robienia zdjęcia nikt nie ucierpiał i nie doznał ciężkiej hipoglikemii. Po prostu nie reagowałem na alarmy o hipo przez 10 minut (spałem).

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Ciekawy alarm na pompie insulinowej MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line