Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Dwugodzinny spacer i aktywna ochrona SmartGuarda

źródło: opracowanie własne, dodano: 22 kwietnia 2016 r.

30latekz640GPewnego wieczoru zafundowałem sobie ponad dwugodzinny spacer. Co prawda poszedłem do galerii handlowej, ale zrezygnowałem z auta i całą trasę pokonałem pieszo. Oczywiście z systemem MiniMed 640G można zapewne wykonywać bardziej lub mniej ekstremalne sporty, ale muszę uczciwie przyznać, że szybki spacer w moim wykonaniu to i tak jest spore wydarzenie.

Wyruszyłem o godz. 19.30 z cukrem 191 mg/dl. Korzystałem z ciągłego monitoringu glikemii, więc cały czas czuwał nade mną mój osobisty strażnik. Na początek dojście do galerii handlowej, 30 minut dość szybkiego spaceru. O godz. 19.57 pompa insulinowa automatycznie zatrzymuje się przy cukrze 107 mg/dl. Przewiduje hipoglikemię. Miałem wtedy jedną strzałkę w dół, czyli cukier powoli spadał.

Następne odczyty sensora dawały następujące wartości: 99, 95, 101. O godz. 20.17 zjadłem dodatkowe dwa wymienniki węglowodanowe, w postaci dekstrozy (tabletki z cukrem). O godz. 20.32 pompa automatycznie wznawia podaż bazy po ponad pół godzinnym zatrzymaniu. Oznacza to, że cukier idzie nieco w górę.


(kliknij, aby powiększyć)

Po przejściu całego sklepu wielkopowierzchniowego postanawiam zjeść dwa wymienniki węglowodanowe, aby spokojnie dojść do domu. Znowu 30 minut spaceru, dość szybkiego marszu. Do domu wróciłem o godz. 21.50 z cukrem 114 mg/dl. Na te dodatkowe węglowodany nie podałem insuliny. Wysiłek fizyczny, chociaż w takiej skromnej formie, nieźle poradził sobie ze spaleniem dodatkowego cukru.

Podsumowując, do ekstremalnych wyczynów sportowych raczej mi daleko i o tym na moim blogu nie przeczytacie, ale dobrze wiedzieć, że nawet przy tak niedużym wysiłku system MiniMed 640G sprawdza się idealnie, przewiduje glikemie, zatrzymuje i wznawia podawanie insuliny, kiedy zachodzi taka potrzeba. Właściwie tylko nie podaje glukozy (glukagonu), gdy cukier spada. Chociaż podobno i takie urządzenia już są testowane na świecie. Może kiedyś. Póki co, system działa bez zarzutu. I polecam go wszystkim na mały i duży wysiłek fizyczny.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.org
(kliknij, aby powiększyć)


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~oli  IP: 85.232.245.xxx(2016-04-27 10:41:59)
Tez mam CGM - teraz. Po wprowadzeniu codziennego treningu zmniejszyłam dawkę insuliny o 30-40%; z dotychczasowego dziennego zapotrzebowania 11-16j. , zeszłam do 6-9j. SPORT daje niesamowite rezultaty, tylko należy uprawiać go regularnie i konsekwentnie.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Dwugodzinny spacer i aktywna ochrona SmartGuarda
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line