Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Imieniny jeża Jerzego i jego Jerzynka 2.0

źródło: opracowanie własne, dodano: 25 kwietnia 2016 r.

30latekz640GKażdy z nas ma imię. Ciężko byłoby się porozumieć, wołając do kogoś "ej ty". Imię, chociaż z reguły wybierane przez naszych rodziców, znacznie ułatwia życie i pozwala na łatwiejszą identyfikację. Tak się składa, że kilka dni temu obchodziłem imieniny. W sobotę bowiem było "Jerzego". Dzisiaj trochę o świętowaniu, trochę o imieninach, trochę o tym, czy lubicie nazywać swoje urządzenia, w tym pompy insulinowe?

Jerzy? Jerzy? Jerzy? Co o imieniu Jerzy mówi ksiegaimion.com: "Jerzy ma wszechstronne zainteresowania i bardzo bystry umysł. Nie brak mu oryginalnych pomysłów, twórczej wyobraźni a także zapału. Jest rozsądny, staranny oraz zapobiegliwy. To urodzony strateg o nieprzeciętnej intuicji! Ogranicza go tylko dwoistość natury i zmienny charakter. Jerzy często toczy wewnętrzną walkę między rzeczywistością a wyobrażeniem, między własnymi przeżyciami a możliwościami. Cieszy się życiem, a następnie popada w melancholię. Z jednej strony nie znosi samotności, a kiedy indziej tęskni za odludziem. Ogólnie jednak jest niezwykle błyskotliwy i elokwentny. To sprawiedliwy, skromny oraz prostolinijny człowiek. Znajomi go cenią, a przyjaciele pozostają wierni na długie lata." Ciężko się z tym nie zgodzić, sporo w tym prawdy!

W tym roku dość skromnie. Imieniny w gronie najbliższej rodziny. Moja kochana żona przygotowała mi smakołyki imieninowe. Przepyszne wyszło ciasto szpinakowe. Mniam, mniam. Polecam! Tego dnia, w sobotę, założyłem nowy sensor do pomiaru glikemii. Dlatego też obraz moich glikemii nie jest pełny. Na wykresie widać trzy górki. To nic innego, jak smakołyki imieninowe. I chociaż insulina podana, to cukier i tak rośnie (skąd Wy to znacie, co?). Niestety ciągłe zapominam o tym, że nawet przy analogach powinno się podawać insulinę na 15 minut przed posiłkiem. Jakoś tak utkwiło mi w pamięci, że bolus=jedzenie, że trudno mi zrobić to z wyprzedzeniem. Ale muszę z tym powalczyć.


(kliknij, aby powiększyć)

Anegdota: pewnego razu podpisywaliśmy z żoną umowę na jakieś prace remontowe. Pan skrupulatnie wypełniał wszystkie rubryki. W polu "imię i nazwisko" pyta mnie o dane. Ja mówię, że "Jerzy Magiera". On wpisuje. Uzupełnia dalej. Później, jak podał nam umowę do wglądu razem z żoną, która mało co nie wybuchła śmiechem, widzimy, że pan wpisał "Jeży". Jeż, zwykły jeż. Jeż Jerzy. Zabawy było co niemiara.

Nie wiem, czy pamiętacie mojego bloga, jak opisywałem przygodę z pompą Paradigm VEO. Zorganizowałem wtedy akcję wybierania imienia dla mojej pompy. Padło na Jerzynkę. Dobre i fajne imię... dla pompy. Z reguły nie mam potrzeby nazywania przedmiotów martwych, ale tak się zastanawiałem, czy Wy lubicie i nazywacie swoje rzeczy, aby łatwiej się z nimi identyfikować?


Tak sobie pomyślałem, że system Minimed 640G mógłbym nazwać "Jerzynka 2.0". W końcu to lepsza generacja pompy insulinowej. Bardziej doskonała od swoich poprzedniczek. Z aktywną ochroną SmartGuard, która wspólnie z ciągłym monitoringiem glikemii chroni nas przed niedocukrzeniami.

I tak już po imieninach. Mija prawie pół roku od rozpoczęcia akcji #30latekz640G, którą przypomnę rozpocząłem na 30 urodziny. Przed nami jeszcze ostatni miesiąc testowania systemu MiniMed 640G, więc czas zbierać wszystko w całość. Czas na małe podsumowania, wnioski, spostrzeżenia. O tym w maju.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.org

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Imieniny jeża Jerzego i jego Jerzynka 2.0
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line