Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Podróżowanie z systemem MiniMed 640G, czyli pompa w samochodzie

źródło: opracowanie własne, dodano: 12 maja 2016 r.

30latekz640GJazda samochodem zawsze wymaga od kierowcy sporo uwagi. Trzeba być skupionym oraz nieustannie zachowywać szczególną ostrożność. Jednak, to jak jedziemy to tylko połowa sukcesu. Wiele zależy także od innych uczestników ruchu. A diabetyk za kółkiem to już w ogóle musi o siebie jeszcze bardziej zadbać. System Minimed 640G na pewno w tym pomaga.

Podróżowanie, jakie by ono nie było, czy na krótkie, czy na długie trasy wymaga od diabetyka szczególnej uwagi. Trzeba bardzo pilnować poziomu cukru, aby podczas podróży nie złapało nas niedocukrzenie. A jeżeli by się to już zdarzyło, to niezwłocznie po pierwszych objawach hipoglikemii (dobrze, jeżeli jeszcze je czujemy!) należy zjechać na pobocze i przyjąć odpowiednią ilość szybko wchłaniających się węglowodanów. Przed kontynuowaniem podróży należy odczekać i skontrolować poziom cukru we krwi - czy aby na pewno powrócił do właściwego poziomu.

System MiniMed 640G z pewnością ułatwia diabetykom podróżowanie i kierowanie pojazdem. Chociaż "zabawa" pompą podczas jazdy jest niedozwolona i może skończyć się podobnym mandatem, jak za korzystanie z telefonu komórkowego, to system ten sprawuje nad kierowcą dodatkową ochronę i w razie problemów podniesie stosowny alarm.


(kliknij, aby powiększyć)

Ja moją pompę kładę zawsze na lewym udzie. Leży sobie ona swobodnie lekko opierając sie o wewnętrzną stronę drzwi. Dzięki temu, jeżeli tylko wystąpi jakiś alarm czuję od razu wibracje urządzenia oraz głośny alarm dźwiękowy. Jeżeli to alarm "na wysoki cukier" można bardzo szybko go zaakceptować i jechać dalej. Oczywiście, jeżeli musimy zmierzyć cukier, czy też podać bolusa koniecznie zatrzymajmy pojazd w dozwolony miejscu.

W pojeździe należy zawsze mieć w zasięgu ręki wystarczającą ilość szybko przyswajalnych węglowodanów (cukier w kostkach, słodka cola, soczek). Również inni podróżni powinni wiedzieć, gdzie jest miejsce na tego typu rzeczy. Oprócz tego powinno się zabierać ze sobą w każdą podróż słodki napój oraz kanapki.


(kliknij, aby powiększyć)

W przypadku dłuższej podróży każdorazowo po około dwóch godzinach jazdy należy zrobić przerwę i spożyć określoną ilość węglowodanów, w postaci kanapki lub owocu. Jeśli podróż wypada w porze obiadu, warto zjeść gotowany posiłek w przydrożnej restauracji lub barze.

Więcej cennych rad kierowcy diabetycy mogą znaleźć tutaj.


(kliknij, aby powiększyć)

Diabetyk może bezpiecznie prowadzić samochód i dojechać do celu. Ważne jest, aby robić to z głową i nie zapominać o cukrzycy. Tylko zwiększona kontrola i świadomość zagrożeń jakie na nas czyhają mogą bezpiecznie doprowadzić nas na miejsce. I pamiętajmy, nie spieszmy się. Najwyżej przyjedziemy kilka minut później... a naprawdę, nie warto ryzykować swojego (i pasażerów) życia!

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.org



Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama




Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Dominika  IP: 91.123.191.xxx(2016-05-16 13:48:30)
Witam ,od niedawna moja córka 6 l. jest na pompie 715, bardzo często mamy pęcherzyki powietrza w pojemniku na insulinę które przedostają się do drenu. Często przez to mamy wyższe cukry, gdyby nie to było by super. Coraz częściej myślę o przejściu z powrotem na peny. Czy ma Pan problemy z pęcherzykami w swojej pompie, wiem że jest to problem nie tylko u nas. Może ma Pan jakiś sposób na nie.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Podróżowanie z systemem MiniMed 640G, czyli pompa w samochodzie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line