Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Gorącym myszom nie grozi nadwaga

Onet.pl, 15 listopada 2004 r.

Genetycznie zmodyfikowane "gorące" myszy tracą na wadze nawet, gdy więcej jedzą - informuje "Journal of Clinical Investigation".

Myszy udało się uzyskać australijskim naukowcom z Garvan Institute w Sydney. Zespołem kieruje prof. David James. Dzięki wyłączeniu genu c-Cbl temperatura ciała myszy wzrosła o 1 stopień Celsjusza, a zużycie tlenu o 30 procent. Jedząc o 30 procent więcej, myszy straciły połowę tkanki tłuszczowej. Dzięki skuteczniejszemu działaniu insuliny zwierzęta są mniej zagrożone cukrzycą typu II, częstą u otyłych.

Na razie za wcześnie na prognozy, czy uda się w podobny sposób zmodyfikować zmagających się z otyłością i nadmiarem pożywienia mieszkańców krajów uprzemysłowionych. Mechanizmy regulujące metabolizm przez miliony lat ewoluowały tak, by oszczędzać energię i nie wiadomo jeszcze, jakie odległe skutki będzie mieć modyfikacja skierowana na jej maksymalna utratę. Może wystąpić nadciśnienie, przyspieszenie pracy serca oraz nadprodukcja adrenaliny i kortyzolu - hormonów stresu.

W odróżnieniu od ludzi myszy jedzą, gdy są głodne, a nie z przyczyn emocjonalnych, społecznych czy kulturowych. Nie czują presji społeczeństwa konsumpcyjnego - komentuje dr Tom Gill z Australasian Society for the Study of Obesity.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Gorącym myszom nie grozi nadwaga
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line