Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Raporty programu CareLink Personal - część 1

źródło: opracowanie własne, dodano: 22 maja 2016 r.

30latekz640GW poprzednim wpisie zaprezentowałem, jak łatwo jest podłączyć glukometr i pompę MiniMed 640G do komputera i jak łatwo zgrywa się dane do darmowego programu CareLink Personal. W dzisiejszym artykule poznamy pierwszą część rozbudowanych raportów, jakie oferuje ten program. Oprócz czystej teorii będziecie mieć okazję pobrania i przyjrzenia się moim prawdziwym danym zgranym wprost z mojej 640-tki.

Uwaga! Udostępniam moje prywatne dane medyczne tylko i wyłącznie w celu prezentacji działania programu CareLink Personal. Wszelkie ewentualne uwagi i pytania dotyczące leczenia, doboru dawek insuliny, uzyskiwanych wartości poziomów cukru we krwi proszę kierować w wiadomości prywatnej lub na e-maila - jeżeli zajdzie taka potrzeba. Raporty pozostają moją własnością i proszę o ich dalsze niepowielanie.


Podsumowanie szybkiego przeglądu

Ten raport przedstawia graficzne podsumowanie glikemii oraz dawek insuliny z okresu dwóch tygodni wraz z analizą statystyczną i danymi z dzienniczka. Jednostronicowe podsumowanie najważniejszych informacji o przebiegu leczenia ułatwia analizę danych.

Ten raport zawiera podsumowanie następujących informacji z okresu dwóch tygodni: kontrola stężeń glukozy (wartości średnie, wysokie i niskie, liczba odczytów i epizody hipoglikemii), zużycie insuliny (dawki łączne, procenty baz i bolusów, liczba bolusów i średnia dawka w bolusach, a także informacje o wypełnianiu), liczba zdarzeń zatrzymania z powodu niskiego poziomu glukozy, liczba zdarzeń zatrzymania przed niskim i/lub zatrzymania przy niskim poziomie glukozy, a jeśli dane te były wprowadzane w pompie lub dzienniczku to jeszcze: przyjmowanie węglowodanów, wysiłek fizyczny, zmiany zestawu infuzyjnego.

Jeśli używana jest pompa z sensorem lub urządzeniem Guardian REAL-Time, wówczas ten raport może zawierać dane dot. stężeń glukozy z sensora. Te dane stanowią uzupełnienie informacji o stężeniu glukozy z glukometru.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Podsumowanie dzienne

Ten raport zawiera dane z jednego dnia dotyczące: pomiarów glukozy, dawek insuliny, zmian stanu pompy, ilości spożytych węglowodanów oraz aktywności fizycznej. Jest to graficzny obraz zależności między działaniami wykonanymi na pompie a zdarzeniami, jakie miały miejsce w ciągu dnia. Raport ten może pomóc w optymalnym wykorzystaniu pompy do terapii.

Ten raport dotyczy tylko jednego dnia wybranego przez użytkownika. Raport zawiera trzy wykresy: odczyty poziomu glukozy z glukometru i sensora, zużycie insuliny, ilości spożytych węglowodanów i informacje o wysiłku fizycznym (o ile dane te zostały zarejestrowane).

Tabela u dołu raportu zawiera podsumowanie informacji przedstawionych na trzech wykresach. Wszystkie trzy wykresy są wyrównane względem pór dnia. A zatem, patrząc na wykresy, widzimy dokładnie, co działo się o danej porze - poziom glukozy, dawkę insuliny i ilości węglowodanów oraz wysiłek fizyczny.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Dzienniczek

Raport Dzienniczek przedstawia odczyty poziomu glukozy we krwi, ilości spożytych węglowodanów i informacje o bolusach podanych przez pompę w porządku chronologicznym, w wybranym przedziale dat. Raport przedstawia dane o stężeniu glukozy/węglowodanach i bolusach w pięciu przedziałach czasu: sen, śniadanie, obiad, kolacja i wieczór. Każdy wiersz raportu zawiera dane z jednego dnia (24 godzin).

U dołu raportu widoczne są dane statystyczne dotyczące dat uwzględnionych w raporcie z podziałem na pięć okresów. Można tutaj na przykład porównać średnie stężenie glukozy we krwi podczas śniadania ze średnią ilością spożytych węglowodanów i średnią dawką insuliny podaną przez pompę.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Tabela danych

Ten raport zawiera chronologiczną listę wszystkich danych dotyczących: pomiarów glukozy, podanej insuliny, zmian ustawień urządzenia, alarmów oraz wpisów z dzienniczka. Umożliwia zapoznanie się z wszystkimi danymi zarejestrowanymi w pewnym przedziale czasu, ułatwia to interpretację innych raportów, a pracownikom wsparcia technicznego - pomaga w udzielaniu odpowiedzi na pytania użytkowników. Raport jest kompletnym zestawieniem wszystkich danych pomocnych w interpretacji innych raportów. Użytkownik wybiera, które dane mają być uwzględnione w raporcie.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Podział dnia na okresy

Ten raport przedstawia wyniki pomiarów glukozy w określonych przedziałach czasowych doby z uwzględnieniem pór posiłków. Ułatwia on ocenę utrzymania stężenia glukozy w zakresie docelowym ustalonym dla glikemii przed i po posiłku oraz wieczorem i w nocy.

Ten raport przedstawia trendy stężeń glukozy uporządkowane wg różnych okresów doby - zwykle są to okresy związane z posiłkami. Zakres czasu każdego z tych "okresów" można dostosować. Na podstawie tego raportu można określić, w których okresach doby stężenie glukozy jest wysokie, niskie lub zgodne z zakresem docelowym.

W tym raporcie wykorzystywane są wyłącznie wartości z glukometru i do tworzenia wykresów i tabel raport nie wykorzystuje danych dot. stężeń glukozy z sensora.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Podział dnia na okresy wg godzin

Ten raport analizuje trendy stężeń glukozy we krwi wg pór doby. Ponadto uśrednia odczyty stężeń glukozy we krwi wg godzin, dla wybranego zakresu dni. Na przykład w raporcie z dwóch tygodni można sprawdzić poziom glukozy o godzinie 8:00, 22:00 itd. W ten sposób można określić, w jakich porach doby poziom bywa zbyt wysoki, zbyt niski, a kiedy mieści się w docelowym zakresie.

W celu tworzenia wykresów i tabel w tym raporcie nie są wykorzystywane dane glukozy z sensora.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

To tyle na dzisiaj. Jak widzicie jest tego sporo. Sama analiza i przyjrzenie się wszystkim wykresom zajmuje sporo czasu. Trzeba mieć sprawne oko, aby wyłapać trendy i odszukać nieprawidłowości. Dobrze, że mój lekarz diabetolog korzysta z odpowiednika CareLinka, tyle, że przeznaczonego dla profesjonalistów. Umożliwia to szybką analizę danych i wprowadzenie korekt w leczeniu cukrzycy. W kolejnym wpisie pozostałe raporty programu CareLink Personal.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Raporty programu CareLink Personal - część 1
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line