Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Raporty programu CareLink Personal - część 2

źródło: opracowanie własne, dodano: 24 maja 2016 r.

30latekz640GDzisiaj ciąg dalszy raportów z darmowego programu CareLink Personal. Jak już wcześniej wspomniałem podłączenie glukometry i pompy MiniMed 640G do komputera jest wyjątkowo proste. Prezentuję tutaj moje prawdziwe dane zgrane wprost z mojej 640-tki. Możecie więc zobaczyć na żywo, jak to wygląda. Wyniki są realne, nie ma tutaj żadnej ściemy.

Uwaga! Udostępniam moje prywatne dane medyczne tylko i wyłącznie w celu prezentacji działania programu CareLink Personal. Wszelkie ewentualne uwagi i pytania dotyczące leczenia, doboru dawek insuliny, uzyskiwanych wartości poziomów cukru we krwi proszę kierować w wiadomości prywatnej - jeżeli zajdzie taka potrzeba. Raporty pozostają moją własnością i proszę o ich dalsze niepowielanie.


Podsumowanie trendów

Raport zawiera uśrednione dane dotyczące wyników pomiaru glukozy, podanej insuliny, spożytych węglowodanów z wybranego okresu: jednego, dwóch, czterech lub sześciu dni w zależności od wybranego okresu. Obrazuje trendy i zależności między tymi trzema rodzajami informacji, a przez to ułatwia pacjentowi i lekarzowi ocenę skuteczności terapii w dłuższych okresach niż te, które przedstawia podsumowanie szybkiego przeglądu.

Zawiera on wykresy dotyczące dowolnego wybranego okresu (od 2 do 12 tygodni) oraz następujące informacje: średnia wartość odczytów stężenia glukozy każdego dnia w tym okresie, łączne zużycie insuliny każdego dnia w tym okresie, łączna ilość węglowodanów przyjętych każdego dnia w tym okresie.

Jeśli używana jest pompa z sensorem lub urządzenie Guardian REAL-Time, raport będzie zawierać dane dotyczące stężenia glukozy pobrane z sensora oraz dane dotyczące stężenia glukozy we krwi.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Ustawienia urządzenia

Ten raport przedstawia ustawienia obowiązujące w urządzeniu w wybranym dniu o wybranej godzinie. Stanowi kompletny obraz ustawień urządzenia w konkretnym momencie, który może być pomocny w interpretacji innych raportów lub po prostu posłużyć do zanotowania ustawień. Raport zawiera informacje o: głośność alarmu, numer seryjny urządzenia do zdalnego sterowania itp. W przypadku korzystania z pompy wspomaganej sensorem raport ten przedstawia ustawienia powiadomień i alarmów sensora. Jeśli pompa oferuje także funkcję SmartGuard lub funkcję zatrzymywania podawania insuliny z powodu niskiego poziomu glukozy, raport będzie przedstawiał informacje o ustawieniach zatrzymywania podawania insuliny.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Zestawienie dzienne z sensora

Raport przedstawia porównanie pomiarów glukozy otrzymanych z sensora w kolejnych dobach. Dla każdej uwzględnionej doby raport zawiera wykres danych z 24 godzin oraz tabele z podsumowaniem statystycznym danych z sensora. Umożliwia wyszukiwanie trendów w danych otrzymanych z sensora zebranych w okresie wielu dni oraz analizę oznaczeń glukometrem wykonanych w trakcie stosowania sensora.

Wartości średnie i łączne z wszystkich dni w raporcie są wyświetlane w tabeli dla elementów statystycznych, takich jak średnia procentowa różnica bezwzględna (MAD %, ang. Mean Absolute Difference %), obszar pod krzywą (AUC, ang. Area Under Curve), dane dot. odchyleń i czasów trwania. Ponadto wykresy kołowe prezentują czas, przez jaki stężenie glukozy utrzymywało się powyżej, poniżej i było zgodne z zakresem docelowym dla każdego dnia.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Tygodniowy dzienniczek sensora

Raport przedstawia dane z sensora i informacje z dzienniczka w kontekście docelowych zakresów ustalonych dla glikemii przed i po posiłku oraz wieczorem i w nocy. Ułatwia analizę zmienności glikemii w zależności od podanych bolusów i zdarzeń zewnętrznych udokumentowanych w dzienniczku.

Raport przedstawia maksymalnie siedem dni, z których dane obejmują: odczyty stężeń glukozy z sensora, zużycie insuliny, przyjmowane węglowodany i powiązane epizody z dzienniczka lub pompy dla wybranych okresów czasu (związanych ze snem i posiłkami).

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Zestawienie z sensora wg posiłku

Ten raport przedstawia wyniki glukozy oznaczonej przez sensor z uwzględnieniem zakresów docelowych ustalonych dla glikemii przed i po posiłku oraz wieczorem i w nocy. Ułatwia on ocenę utrzymania stężenia glukozy w zakresie docelowym ustalonym dla glikemii przed i po posiłku oraz wieczorem i w nocy.

Należy wybrać maksymalnie siedem dni, podczas których dokonywano odczytów stężeń glukozy. W raporcie odczyty zostaną wyświetlone jeden nad drugim, dzięki czemu możliwe będzie porównanie dni w blokach czasu powiązanych ze śniadaniem, obiadem i kolacją. Dane z każdego dnia są wyświetlane w innym kolorze, co ułatwia ich odróżnianie.

Wartości średnie i łączne dla wszystkich dni w raporcie są widoczne w tabelach dla każdego okresu posiłku, wieczora i okresu snu. Ponadto wykresy kołowe prezentują czas, przez jaki stężenie glukozy utrzymywało się powyżej, poniżej i było zgodne z zakresem docelowym dla okresu czasu.

Pobierz przykładowy raport w formacie PDF

Podsumowanie

Program CareLink Personal oferuje swoim użytkownikom 11 rozbudowanych raportów. Możemy analizować dane z glukometru, z pompy insulinowej MiniMed 640G. Praktycznie każdy element, każda informacja wchodzi w te zestawienia i jeżeli tylko mamy sprawne oko i czas na dogłębną analizę to system MiniMed 640G oferuje takie rozwiązanie. Nie potrzeba dodatkowych kabli, pobierania i instalowania dodatkowych programów. Wszystko mamy w pakiecie. Dobre narzędzie do analizy i wyciągania wniosków dotyczących terapii. Dzięki tym raportom możemy zaobserwować trendy i wprowadzić modyfikację w naszej samokontroli cukrzycy.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Raporty programu CareLink Personal - część 2
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line