Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Zjazd PTD inaczej: wyrwane wkłucie i nowy serter One Press do sensorów

źródło: opracowanie własne, dodano: 28 maja 2016 r.

30latekz640GW dniach od 5 do 7 maja odbył się w Kielcach XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Miałem przyjemność i możliwość wzięcia w nim udziału. Jednak rodzinne obowiązki sprawiły, że mogłem pojawić się tylko w sobotę. Wyjechałem wcześnie rano, aby w okolicach godziny 8 pojawić się na Targach Kielce, gdzie odbywał się Zjazd. Konferencję rozpocząłem od wyrwanego wkłucia. Tym razem nie będzie o Zjeździe od strony merytorycznej, a opowiem o przygodzie z wkłuciem, a także zaprezentuję nowy serter do sensorów.

Ledwo dojechałem w sobotę rano do Kielc i od razu wyrwałem sobie wkłucie. Była to już ostatnia doba tego wkłucia, dlatego plasterek nie trzymał już tak dobrze i podatny był na odklejenie. Niestety, uznałem wyjazd za zbyt krótki, aby zabrać ze sobą zapasowe wkłucie i serter do niego. Na szczęście przezorny zawsze ubezpieczony i wziąłem awaryjnego pena z insuliną. Szybko jednak wpadł mi do głowy pewien pomysł. Przecież swoje stoisko z pewnością będzie miała firma Medtronic, a tam prezentować będą nie tylko pompy, ale pewno i wkłucia.


(kliknij, aby powiększyć)

Odnalazłem stoisko firmy Medtronic i w gablocie, niestety zamkniętej na klucz, ujrzałem wkłucia i wbijak do nich. Niestety, tak wcześnie rano, przedstawicieli nie było jeszcze na stoisku, musiałem więc trochę poczekać kontrolując poziom cukru i podając minimalne dawki przy użyciu pena. Później dostałem od firmy świeżutkie wkłucie i przy użyciu "pokazowego" sertera założyłem nowego wkłucie. Co prawda nie dokonałem dezynfekcji miejsca wkłucia, ale jak to mówią "lepszy rydz niż nic", przecież jeszcze cały dzień przede mną i ciężko byłoby przetrwać bez bazy, tylko na samych bolusach z pena. Dziękuję Medtronic za pomoc, na Was zawsze można liczyć!


Na stoisku firmy Medtronic miałem okazję zobaczyć nowy serter do zakładania sensorów do ciągłego monitoringu glikemii. Firma wysłuchała opinii swoich użytkowników i zaprojektowała nowy serter, aby zakładanie sensorów było jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne. Teraz, po włożeniu sensora do sertera, wystarczy nacisnąć jednocześnie dwa przyciski i seter jest już wbity w skórę. Nie trzeba ponownie naciskać przycisku, aby wyjąć seter. Nowy serter nazwano "One Press", czyli po prostu "jedno naciśnięcie". Dokładne działanie sertera widoczne jest na filmiku (w wersji angielskiej). Nowy serter ma się pojawiać we wszystkich nowych zestawach z pompami insulinowymi firmy Medtronic.


Rozmawiałem też z przedstawicielami firmy na jeden interesujący mnie temat. Moje pytania dotyczyły faktu, czy przypadkiem pompy z CGM nie mógłby się "uczyć" kalibracji. Chodziło mi to, czy konieczne jest, aby za każdym razem proces kalibracji rozpoczynać od początku? Dobrze byłoby, gdyby tak pompa insulinowa mogła zapamiętywać przyporządkowane wartości sygnału ISIG do konkretnej wartości glikemii. Niestety, specjalista Medtronic szybko rozwiał moje wątpliwości. Podobno, nawet u jednego i tego samego pacjenta, sygnały ISIG różnią się i nie ma możliwości, aby nauczyć pompę tego schematu i wyeliminować kalibrację. Okazuje się, że sygnał na przykład na poziomie 15 nie zawsze będzie odpowiadał konkretnej glikemii.

I tak minął konferencyjny dzień. Tradycyjnie odwiedzenie stoisk, rozmowy ze znajomymi, wysłuchanie ciekawy wykładów. Wszystko to z małymi przygodami. Jednak szczęśliwie wróciłem do domu, a wyjazd na Konferencję do Kielc uważam za bardzo udany. Zapraszam do oglądnięcia filmiku, gdzie zaprezentowano nowy serter do sensorów.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.org

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Zjazd PTD inaczej: wyrwane wkłucie i nowy serter One Press do sensorów
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line