Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Akcesoria do pompy insulinowej MiniMed640G - etui neoprenowe

źródło: opracowanie własne, dodano: 31 maja 2016 r.

30latekz640GFirma Medtronic oferuje bardzo szeroki wybór akcesoriów do swoich pomp insulinowych. Znajdziemy wśród nich specjalne etui, klipsy, pasy na udo i na biodro, a także liczne akcesoria dla dzieci. Przyjrzymy się etui neoprenowemu, które idealnie dopasowane jest do pompy MiniMed 640G. Ja posiadam etui w kolorze czarnym (ACC-810BK).

Etui neoprenowe jest zrobione z tworzywa ściśle dopasowującego się do kształtu pompy. Etui jest zamykane na zamek błyskawiczny i można je umocować poziomo za pomocą specjalnego pasa lub przypiąć do paska np. spodni. Etui można otworzyć niemal w całości, zamek znajduje się dookoła etui (na trzech bokach etui). Wykonane jest z bardzo przyjemnego w dotyku materiału.

W etui jest oczywiście specjalne wycięcie, przez które przechodzi dren, można także swobodnie zamykać i otwierać zamek błyskawiczny, bez obawy o przycięcie drenu. Etui wykonane jest bardzo starannie. Ma średniej grubości warstwę z materiału. W pewnym stopniu zabezpiecza urządzenie przed upadkiem.


(kliknij, aby powiększyć)

Neopren to nazwa handlowa kauczuku syntetycznego. Zmodyfikowany neopren stosuje się do produkcji skafandrów nurkowych, odzieży ochronnej, do uprawiania sportów wodnych i opasek rehabilitacyjnych. Poddaje się go wówczas obróbce, w wyniku której uwięzione zostają w jego strukturze pęcherzyki gazu. Tak spieniony neopren stanowi dobrą, elastyczną ochronę termiczną.


(kliknij, aby powiększyć)

I podobnie, jak w poprzednim opisywanym etui, jeżeli chcemy korzystać z niego konieczne będzie wyjęcie pompy z silikonowej osłonki. Sama pompa z klipsem mieści się co prawda w etui, ale dla komfortowego korzystania z etui konieczne byłoby również odpięcie klipsa z tyłu pompy.


(kliknij, aby powiększyć)

Etui neoprenowe dostępne jest w czterech kolorach: w czarnym, fioletowym, niebieskim i różowym. Przeznaczone jest do wszystkich modeli pomp insulinowych MiniMed. Jego katalogowa cena to 95,90 zł.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Akcesoria do pompy insulinowej MiniMed640G - etui neoprenowe
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line