Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

O zaletach systemu MiniMed 640G jeszcze raz

źródło: opracowanie własne na podstawie broszury, dodano: 6 czerwca 2016 r.

30latekz640GSystem MiniMed® 640G to najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie produkt, jaki dostępny jest na rynku. Uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów leczenia jest teraz naprawdę możliwe. Zaawansowana ochrona przed epizodami hipoglikemii oraz wygodne dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb, sprawia, że łatwiej będzie żyć z cukrzycą na co dzień.

SmartGuard to unikalna technologia, naśladująca niektóre funkcje zdrowej trzustki. To także ochrona i zapobieganie epizodom hipoglikemii.

SmartGuard, w oparciu o wartości glikemii z sensora, już 30 minut wcześniej może przewidzieć, że nasz poziom glukozy wkrótce obniży się. Następuje wtedy automatyczne wstrzyma podawanie insuliny zanim dojdzie do hipoglikemii. Gdy poziom glukozy wróci do normy, SmartGuard automatycznie wznowi podawanie insuliny bazowej. W systemie można zaprogramować klika różnych wartości niskiej glikemii w ciągu doby, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i ochronę, kiedy jej najbardziej potrzebujesz.


Inteligentne funkcje pompy

Pompa insulinowa MiniMed® 640G posiada inteligentne funkcje, które zwiększają bezpieczeństwo Użytkownika, oto niektóre z nich:
 • Śledzenie aktywnej insuliny z poprzednich bolusów, która wciąż może obniżać glukozę. Teraz jej ilość wyświetlana jest na ekranie głównym pompy. Kalkulator Bolusa zawsze uwzględni ją przy obliczaniu kolejnych bolusów.
 • Pasek postępu podawania bolusa, to przydatna informacja, pokazująca ile insuliny zostało już podane z zaprogramowanej dawki i funkcja Bolus stop, która umożliwi natychmiastowe przerwanie podawanej dawki.
 • Prognozowanie czasu pozostałego do rozładowania baterii, dzięki czemu Użytkownik wie, kiedy bateria ulegnie wyczerpaniu.
Dlaczego warto stosować ciągłe monitorowanie glikemii (CGM)?
 • Wyniki licznych badań klinicznych wskazują, że pompa insulinowa zintegrowana z system CGM obniża stężenie HbA1C bez zwiększenia ryzyka występowania epizodów hipoglikemii.
 • Automatyczna funkcja tymczasowego zatrzymania podawania insuliny może znacznie zmniejszyć liczbę epizodów hipoglikemii.
 • 93% osób stosujących funkcję automatycznego zatrzymania podawania insuliny stwierdza, że dzięki niej ma większe poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad przebiegiem własnej cukrzycy.
MiniMed® 640G jest owocem pracy grupy konstruktorów, którzy bazując na opiniach zebranych od grupy ponad 300.000 użytkowników pomp insulinowych z całego Świata oraz na ich osobistych doświadczeniach, stworzyli nowy system posiadający inteligentne funkcje, których zadaniem jest wspiera diabetyków w osiąganiu jak najlepszych wyników leczenia.

Od teraz z pompą MiniMed 640G można uprawiać sporty wodne dzięki wodoszczelnej konstrukcji, łatwo odczytywać dane w dzień i w nocy, dzięki pełnokolorowemu wyświetlaczowi z regulacją podświetlenia oraz korzystać z łatwej i intuicyjnej obsługi, niewymagającej naciskania wielu przycisków. Do wyboru mamy jeden z pięciu oferowanych kolorów pompy. System zaprojektowano z myślą o osobach prawo lub lewo ręcznych.

To tylko niektóre z wybranych zalet systemu. O zastosowaniu pompy MiniMed 640G w praktyce, w oczach 30 latkach, poczytasz na blogu. Tutaj znajdziesz spis treści, w którym poruszono wiele tematów i zagadnień. Warto przeczytać.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: O zaletach systemu MiniMed 640G jeszcze raz
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line