Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Leki (nie)refundowane

Dziennik Polski, 26.11.2004 r.

Dziennik Polski (24.11.2004 r., Dorota Stec-Fus): "Projekt nowej listy leków refundowanych zostanie dziś przekazany przez Ministerstwo Zdrowia do konsultacji społecznych. Resort na razie nie zdradza, co znalazło się na tej liście. Dowiedzieliśmy się natomiast na refundacje jakich leków pacjenci nie mogą, niestety, liczyć. Na listę nie wpisano insuliny najnowszej generacji lantus oraz - najprawdopodobniej - ratującego życie leku glivec." - pisze Dziennik Polski.

Dalej możemy przeczytać: "Nowa lista leków refundowanych - która ma wejść w życie w grudniu - zastąpi wykaz obowiązujący już od roku, choć w tym czasie na rynku pojawiło się wiele nowych preparatów. Niestety, chorzy nie mogą spodziewać się żadnych rewelacji. - Nowa lista ma przede wszystkim uporządkować starą, nie znajdzie się tam wiele nowych pozycji - zapowiada Ewa Gwiazdowicz, rzeczniczka ministra zdrowia, zaznaczając, że na razie wszystko jest objęte tajemnicą. Dopiero dzisiaj projekt "wyjdzie" z resortu i zostanie przesłany do konsultacji.

Wiadomo jednak, że w projekcie listy nie znalazła się insulina lantus - lek najnowszej generacji, dający niewiele powikłań, umożliwiający chorym na cukrzycę normalne funkcjonowanie. - Lantus jest refundowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej, z wyjątkiem Polski. Nie rozumiem oporu resortu. O umieszczenie tej pozycji w wykazie staraliśmy się zarówno, my, lekarze, jak i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Niestety, bez efektu - mówi prof. Jacek Sieradzki, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego."

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Leki (nie)refundowane
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line