Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Konkurs dla najmłodszych - Przedszkolak z cukrzycą

źródło: Publiczne Przedszkole Glukusie, dodano: 19 października 2016 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Nowy żłobek i przedszkole GLUKUSIE przyjazne diabetykom w KrakowiePubliczne Przedszkole "Glukusie" z Krakowa z okazji przypadającego na dzień 14 listopada 2016 roku Światowego Dnia Cukrzycy postanowiło zwrócić uwagę na dzieci borykające się z tym problemem i zorganizować I edycję ogólnopolskiego konkursu pt. Przedszkolak z cukrzycą. W ten sposób przedszkole chce poszerzać u dzieci wiedzę z zakresu diabetologii, tak by uzmysłowić im jakiego rodzaju chorobą jest cukrzyca, a także uczyć empatii w stosunku do drugiego człowieka.

Celem konkursu jest kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne, poszerzanie wiedzy z zakresu diabetologii, uzmysłowienie przedszkolakom czym jest cukrzyca, poszerzanie informacji dotyczących zdrowia oraz uczenie empatii w stosunku do drugiego człowieka.

Konkurs dla najmłodszych - Przedszkolak z cukrzycą

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy przedstawiającej problem cukrzycy - jej przyczyn i konsekwencji w życiu codziennym. Termin nadsyłania prac upływa 18 listopada 2016 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 listopada br. Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad konkursem. Szczegóły konkursu w regulaminie (pdf).

Misją stworzenia naszej Placówki było przekonanie o potrzebie istnienia miejsca przyjaznego małym diabetykom, dzieciom z celiakią i innymi alergiami, wszystkim sprawnym i niepełnosprawnym maluchom.

Prace należy przesłać na adres:
Centrum Edukacji „Glukusie”
Niepubliczny Żłobek i Publiczne Przedszkole
os. Bohaterów Września 82
31-621 Kraków
z dopiskiem KONKURS - cukrzyca


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Mama cukierka  IP: 37.128.35.xxx(2016-10-29 02:22:58)
Praca przedstawiajaca przyczyne cukrzycy typu 1. Lekarze tego nie odkryli a przedszkolaki wiedza?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Konkurs dla najmłodszych - Przedszkolak z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line