Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Szczecin: Zbadaj cukier na Cukrowej - 12 listopada

źródło: witryna organizatora, dodano: 26 października 2016 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Zarząd Fundacji Ludzkie Sprawy i Komitet Organizacyjny Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Szczecinie ma zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich Mieszkańców Szczecina i okolic zainteresowanych problematyką cukrzycy do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 12 listopada 2016 roku w auli Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Cukrowej 8 w Szczecinie, w godz. 10:00-16:00. Wstęp wolny.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Mecenatem Miasta Szczecin. Patronat Medialny nad wydarzeniem objął Głos Szczeciński, Radio Szczecin oraz TVP Szczecin. Odbędą się wykłady ekspertów - diabetologa, hipertensjologa, edukatora diabetogicznego, dietetyka i psychologa.

Cukrzyca, jako jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, podobnie jak nowotwory czy choroby układu krążenia, stanowi poważne wyzwania systemowe i zasługuje na szczególną uwagę w procesie kształtowania opieki zdrowotnej. Jest jedyną w historii chorobą niezakaźną, która została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku. Na cukrzycę w Polsce cierpi ponad trzy miliony osób, przyrost chorych w ciągu roku wynosi 2,5%. 85% przypadków cukrzycy stanowi cukrzyca typu 2, silnie związana z nadwagą i siedzącym stylem życia.

Celem spotkania jest zachęcenie Mieszkańców Szczecina i okolic do regularnego wykonywania badań profilaktycznych i modyfikacji stylu życia. Podczas spotkania zaproszeni eksperci przedstawią zasady zdrowego żywienia, rolę edukacji w terapii cukrzycy, sposoby profilaktyki dla osób zagrożonych cukrzycą, w tym również różne rodzaje aktywności fizycznej dedykowane osobom w każdym wieku.

W ramach działań prewencyjnych, podczas wydarzenia, będą wykonywane badania przygodnej - czyli niezależnej od spożycia posiłku - glikemii we krwi za pomocą glukometru oraz badania ryzyka powikłań cukrzycy, komputerowe badanie stóp, TSH.

Więcej informacji na www.cukrzyca.szczecin.pl

Szczecin: Zbadaj cukier na Cukrowej - 12 listopada


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Szczecin: Zbadaj cukier na Cukrowej - 12 listopada
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line