Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
World Diabetes Day 2004

Warszawa: 28 listopada 2004 r.

opracowała: Magdalena Chomka, PSD

28 listopada 2004 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Zarząd Oddziału Mazowieckiego PSD zorganizował obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

Dzień rozpoczął się uroczystą Mszą św. W Kościele Wszystkich Świętych, po której zebrani udali się do PKiN.
Na uroczystość przybył Wojewoda Mazowiecki, pan Maciej Sieczkowski, pani Elżbieta Wierzchowiska reprezentująca Urząd Marszałka Województwa Mazowieckiego, Departament Zdrowia i Polityki Społecznej, pani Aurelia Ostrowska z Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, pani Irena Janicka, przedstawicielka Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej Dzielnicy Warszawa Bemowo, pan Ryszard Móżdzeński Radny Dzielnicy Bemowo, przedstawiciele zaprzyjaźnionych województw, pan Bogdan Winkler, pan Zygmunt Kowalik, pan Jerzy Hartwich.
Przede wszystkim jednak swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście w osobach pana prof. Jana Tatonia, eksperta Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jednocześnie Prezesa Towarzystwa Edukacji Terapeutycznej, pani prof. Anny Czech, Konsultanta Krajowego w dziedzinie diabetologii i pana prof. Waldemara Karnafel, Konsultanta Województwa Mazowieckiego w dziedzinie diabetologii.
Osoby z cukrzycą i nie tylko, miały okazję dowiedzieć się, słuchając pana prof. Tatonia, jak zwiększyć własną siłę i motywację w życiu z cukrzycą. Wiele nowych interesujących informacji można było uzyskać na wykładzie pani prof. Czech dotyczącym otyłości. Dużym zainteresowanie cieszyło się również wystąpienie, które wygłosił pan prof. Karnafel o profilaktyce w zapobieganiu powikłaniom cukrzycy.
Za wyjątkowy wkład pracy na rzecz osób z cukrzycą Złotym Krzyżem Zasługi odznaczona została pani Alicja Florczak, srebrny Krzyż Zasługi otrzymała pani Irmina Milewska. Za propagowanie edukacji i opieki nad chorymi Brązowy Krzyż Zasługi powędrował do dr Marka Liniarskiego.
Uhonorowane zostały także osoby z cukrzycą, które żyjąc z chorobą ponad 30 lat nadal cieszą się zdrowiem, pogodą ducha i pokazują wszystkim chorym, że z cukrzycą można żyć normalnie.
Po wyczerpującej sesji edukacyjnej wszyscy obecni udali się na poczęstunek. Dla chętnych, tajniki stołu dietetycznego objaśniała dietetyczka pani Katarzyna Kowalczyk. Każdy chory mógł udać się do specjalnie przygotowanego stanowiska, na którym mieściło się małe laboratorium diabetologiczne. Pielęgniarki mierzyły poziom hemoglobiny glikowanej i objaśniały wszystkie zawiłości dotyczące pomiarów poziomu cukru.
Nie zabrakło także elementów artystycznych. Pani Irena Roga-Pol (także osoba z cukrzycą) prezentowała swoje prace malarskie. Wystąpiła pani Teresa Siewierska, która swoimi piosenkami i skeczami rozbawiła zebraną publiczność.
Przez cały czas trwania uroczystości, wszyscy przybyli mogli zapoznać się z ofertą firm farmaceutycznych oraz firm produkujących artykuły spożywcze i przemysłowe dla osób z cukrzycą.
Zarząd Oddziału Mazowieckiego PSD wraz z wszystkimi członkami i sympatykami Stowarzyszenia pragnie podziękować panu Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy, który udostępnił nieodpłatnie miejsce naszej uroczystości a także wszystkim firmom wspierającym obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą: firmie Aventis Pharma Spółka z o.o., Johnson & Johnson, Roche, Medtronic, Servier Polska, Lilly, Novo Nordisk, Eko-Dom, Worwag Pharma, Vitalas, JJW Spółka Cywilna, Abboott, Microstructure Spółka z o.o. oraz wszystkim zaproszonym gościom i tak licznie przybyłym osobom z cukrzycą. Dziękujemy.
"Dobrą rzeczą jest pomagać innym, ale jeszcze lepiej uczyć ich, jak mogą pomagać sami sobie" Georgie Orwell

opracowała:
Magdalena Chomka
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - World Diabetes Day 2004: Warszawa: 28 listopada 2004 r.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line