Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Policzyliśmy się z cukrzycą podczas 25. Finału WOŚP!

źródło: info. własne, materiały prasowe, dodano: 16 stycznia 2017 r.

WOŚP 2016Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 11. Bieg "Policz się z cukrzycą". W warszawskiej odsłonie biegu udział wzięło 5000 uczestników, którzy pokonali dystans 5 kilometrów. Pieniądze uzyskanie dzięki dystrybucji pakietów startowych zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą (jak co roku) oraz materiałów do nauki pierwszej pomocy (fantomy). Diabetycy z portalu mojacukrzyca.org także wzięli udział w biegu!

Ważnym finałowym elementem jest Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od tej edycji bieg zmienia nazwę na "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". To wynik bardzo aktywnej działalności Fundacji w obszarze edukacji pierwszopomocowej.

Jednym z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP jest Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Fundacja prowadzi także akcję "Policz się z cukrzycą", w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Policzyliśmy się z cukrzycą podczas 25. Finału WOŚP!

Ważną częścią całorocznej działalności Fundacji WOŚP jest także Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować". Jest on prowadzony nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku. Polega na powszechnym wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Szkoły podstawowe przystępują do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne.

Policzyliśmy się z cukrzycą podczas 25. Finału WOŚP!

11. edycja Biegu, tym razem pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" odbyła się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski, gdzie poszczególne sztaby zorganizowały kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia i pierwszą pomoc.

- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten Okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

25. Finał WOŚP: Aukcje portalu mojacukrzyca.org ruszyły!

W tegorocznym Finale WOŚP uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych. W tym roku orkiestra gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Portal mojacukrzyca.org już po raz dziesiąty zorganizował aukcje internetowe, w których można było wylicytować cukrzycowe gadżety. W tym roku w 47 aukcjach udało nam się zebrać kwotę 2338,93 zł. Przedmioty na aukcje przekazała także Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę oraz firma Synexus Polska. Dziękujemy wszystkim za tak aktywny udział w naszych aukcjach!

Policzyliśmy się z cukrzycą podczas 25. Finału WOŚP!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Policzyliśmy się z cukrzycą podczas 25. Finału WOŚP!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line