Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Zobacz "Pogadajmy o cukrzycy" o sporcie i cukrzycy z dr n. med. Andrzejem Gawreckim

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Ceny insulin, pasków do glukometrów i doustnych leków od 1 marca 2017

źródło: Ministerstwo Zdrowia, dodano: 28 lutego 2017 r.

Miniterstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało Obwieszczenie z dnia 23 lutego 2017 roku w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 marca 2017 roku. Zgodnie z informacją, którą podaliśmy po opublikowaniu projektu Obwieszczenia nie ma żadnych istotnych zmian dla diabetyków.

Ceny insuliny, pasków do glukometrów i doustnych leków przeciwcukrzycowych pozostają bez zmian. Nic z listy nie usunięto, nie pojawiła się też żadna nowa insulina czy lek przeciwcukrzycowy.

W związku z publikacją projektu Obwieszczenia Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wystosowało petycję do Ministerstwa Zdrowia dotyczącą możliwości szerokiego dostępu do nowoczesnych terapii. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zwraca uwagę na brak rozbudowania listy o kolejne nowoczesne analogi długodziałące, w tym o insulinę degludec (Tresiba). W petycji czytamy, że wprowadzenie na listę leków refundowanych w styczniu insuliny glargine U300 dało ogromną nadzieję całemu środowisku pacjenckiemu, że problemy polskich pacjentów chorujących na cukrzycę zostały zauważone, a Ministerstwo Zdrowia otworzył się na udostępnienie szerokiego wachlarza nowoczesnych terapii. Pełna treść petycji dostępna jest tutaj.

Na liście leków refundowanych pojawiły się nowe paski testowe o nazwie Glucosure HT, test paskowy (EAN 4713648760811). W opakowaniu Glucosure HT jest 50 sztuk pasków. Cena za opakowanie dla cukrzycy typu 1 to 3,20 zł, dla pozostałych wskazań 11,01 zł.

Nie posiadamy szczegółowych informacji o nowym glukometrze, ale wszystko wskazuje na to, że urządzenie pochodzi z Tajwanu, a producentem jest firma Apex Biotechnology Corporation. Nie wiemy, kto będzie dystrybutorem na terenie Polski.

Szczegółowe ceny insulin, pasków do glukometrów i doustnych leków przeciwcukrzycowych można znaleźć w tabelach.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Ceny insulin, pasków do glukometrów i doustnych leków od 1 marca 2017
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 27 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line