Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Fast-foody i cukrzyca

Onet.pl, 8 stycznia 2005 r.

Jedzenie w barach szybkiej obsługi, typu fast-food, częściej niż dwa razy na tydzień wiąże się z ryzykiem cukrzycy typu II - informuje prestiżowe pismo "Lancet".

Badania takie przeprowadzili w grupie ponad 3000 osób w wieku 18- 30 lat amerykańscy naukowcy z Boston Children's Hospital. Badanych ankietowano na początku eksperymentu, a potem po dwóch, pięciu, siedmiu, dziesięciu i piętnastu latach.

Okazało się, że badanym, którzy odwiedzali bary typu fast-food częściej niż dwa razy na tydzień, przybyło średnio o 4,5 kilograma. Ich oporność na insulinę wzrosła dwa razy bardziej niż u tych, którzy chodzili na hamburgera raz w tygodniu lub rzadziej (najrzadziej odwiedzały fast-foody białe kobiety).

Nakręcony w roku 2004 film "Supersize Me" opowiada o doświadczeniach reżysera, który przez miesiąc jadał wyłącznie w barze fast-food. Przybyło mu kilkanaście kilogramów, a stan zdrowia się pogorszył. Przyczyną są zbyt duże (bardziej "ekonomiczne") porcje oraz zbyt wysoka zawartość cukru i tłuszczu.

Duża porcja jest niewiele droższa niż mała, dlatego wiele osób wybiera ją, by "lepiej wydać pieniądze". Później zjadają wszystko, żeby się "nie zmarnowało". Na szczęście pojawiły się już pierwsze zmiany Do barowego menu trafia na przykład owsianka lub owoce.

Niektórzy naukowcy uważają, że wyniki badań nie są jednoznaczne. Osoby, które odżywiają się w fast-foodach mogą w ogóle prowadzić niezdrowy tryb życia - uzasadniają.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Fast-foody i cukrzyca
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line