Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Cierpisz na cukrzycę? Sprawdź co to są flozyny

źródło: informacja prasowa, dodano: 31 maja 2017 r.

PratiaFlozyny to innowacyjne leki, których zadaniem jest skuteczna walka z cukrzycą. Niestety ze względu na fakt, iż nie są one objęte powszechną refundacją, a koszt miesięcznej terapii z ich zastosowaniem często przekracza możliwości finansowe pacjentów, nie wszyscy mogą z nich korzystać. Nadzieją dla chorych może być udział w bezpłatnych programach badań klinicznych, w których stosowane są terapie z zastosowaniem flozyn.

Flozyny - innowacyjne leki w walce z cukrzycą

Od czasu odkrycia insuliny minęło prawie sto lat. Jednak terapia cukrzycy pozostaje jednym z najważniejszych wyzwań dla współczesnych naukowców, dlatego cały czas prowadzone są badania nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednym z nich są inhibitory SGLT2, zwane inaczej flozynami, które stanowią najnowszą generację leków przeciwcukrzycowych. Flozyny (leki zwiększające wydalanie glukozy z moczem) na polskim rynku dostępne są od około 3-4 lat. Efektem terapii flozynami są między innymi obniżenie glikemii, masy ciała oraz ciśnienia tętniczego.

Obecnie w sprzedaży są cztery tego typu leki, niestety ich dość wysoka cena ogranicza dostępność. Koszt miesięcznej terapii to od 200 do 300 zł. Leki te nie są objęte powszechną refundacją, dlatego wielu pacjentów, szczególnie o niskich dochodach, nie może pozwolić sobie na ich stosowanie.

Cierpisz na cukrzycę? Zgłoś się na bezpłatną terapię flozynami

Nadzieją na innowacyjną terapię dla pacjentów chorujących na cukrzycę może być udział w bezpłatnych programach badań klinicznych. Terapię z zastosowaniem flozyn wykorzystuje między innymi firma Pratia, należąca do Grupy NEUCA.

Dodatkowa korzyść

Oprócz dostępu do innowacyjnych terapii, badania kliniczne mają dodatkową korzyść dla pacjenta. Za każdym razem poprzedzone są serią badań przesiewowych i diagnostycznych. Nierzadko ujawniają one schorzenia, które w innych okolicznościach nie zostałyby wykryte.

Szczegóły na temat prowadzonych obecnie badań znajdują się na stronie www.pratia.com lub pod numerem infolinii 800 154 053.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Cierpisz na cukrzycę? Sprawdź co to są flozyny
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line